Tajomný kameň opál

Opal – vzácny klenot výnimočnej krásy. V gréčtine znamená „drahocennýkámen.“ Farba opálu môže byť úplne odlišná: bezfarebná, biela, matná až čierna. Je schopný meniť svoju farbu v závislosti od teploty, a to aj pri kontakte s ľudským teplom. Tento krásny, jedinečný kameň pomáha odhaľovať myseľ, krásu a hĺbku života. Je kameňom otvorenosti a inspirace.Doporučuje sa nosiť cez DENV väčšom množstve (viac kameňov), ale nie denne, mali by ste ho striedať s inými kameňmi. Kombinácia náušnice a náhrdelník, vraj umocňuje jeho účinok. Opál je priraďuje k týmto znamením: Vodnár, Ryby, Baran, Rak, Škorpión a Strelec.

Prospešné vlastnosti opálu

Opal pomáha pri ochorení nervového systému a ochorenia srdca, dokáže rozptýliť melanchólia, a zvyšuje ostrosť videnia. V Indii už od dávnych čias uctievali opály. Indovia verili, že opál je kachlí súcitu, viery a lásky. Indickí mnísi tvrdili, že opál rozptyľuje zlé myšlienky a obavy a osvecuje našu mysl.Indickým čarodejníkom opál pomohol vyvolať predchádzajúcej reinkarnácie. V jeho kúzelné vlastností stále verí v Českej republike, Nemecku a Maďarsku.Vzhledem k tomu, že má opál „krvavú históriu“ v súvislosti s únosom šperkov, bol v staroveku považovaný za predzvesť nešťastia. Avšak po nejakom čase bol opäť uctievaný ako symbol spoľahlivosti. Najdrahšie z opálu je považovaný čierny kameň. Cena dvougramového čierneho opálu je asi 20.000 dolárov.

Opál – legendy

Rôzne legendy a príbehy popisujú kameň, vlastnosti, kúzla a uzdravovania. V starovekej gréckej mytológie bol znakom víťazstva Dia a ostatných bohov Titanov.

Podľa legendy domorodých Austrálčanov, prostredníctvom opálu chcel dať Stvoriteľ ľuďom znalosti. V tých miestach, kde sa Boh dotkol zeme, sa začali objavovať dúhové rôznofarebné kamienky.

V Indii, išlo o bohyni dúhy. Bola taká krásna, že mnohí ľudia chceli získať jej lásku za každú cenu. Dokonca niekedy musela utiecť z dosahu svojich nepríjemných fanúšikov. A jedného dňa, v zúfalstve, bohyne spadla na zem a rozptýlila sa na tisíce kameňov úžasné krásy.

Arabi verili, že opály sú vyrábané bleskom.

Rímsky cisár Caligulavlastnil opál neopísateľné krásy. Hovorí sa, že ešte pred smrťou cisára, kameň bezdůvodněpopraskal. Bola to znamenie alebo varovanie?