Najčastejšie chyby pri sťahovaní

Všetci sa zhodneme na tom, že sťahovanie je náročná činnosť, pri ktorej nás jedna chyba môže stáť veľa peňazí a času navyše. Oplatí sa začať plánovať vopred a nenechávať všetko na poslednú chvíľu. Aké najčastejšie chyby robíme pri sťahovaní?

„Zvládnem to sám!“

Možno si myslíte, že to zvládnete sami – veď budete bývať len pár blokov odtiaľto! Ale či už sa sťahujete v rámci toho istého mesta, alebo sa sťahujete z jedného okresu do druhého, ušetríte si veľa nervov a času, ak sťahovanie prenecháte profesionálom. Navyše je tu menšie riziko zranenia a nechceného rozbitia drahých vecí. Ak si však už vyberiete sťahovaciu spoločnosť, nezabudnite si urobiť prieskum.

„Do krabíc sa mi zmestí čo najviac, ušetrím miesto“

Jedným z najčastejších problémov pri sťahovaní je preplňovanie krabíc v snahe ušetriť miesto. Každá škatuľa má však určitú nosnosť, a ak ju prekročíme, riskujeme, že sa celý obsah pri zdvíhaní vysype na podlahu. Veľké plastové vrecia sú skvelým riešením na oblečenie, ale vôbec do nich nevkladajte ostré predmety, pretože sa môžu roztrhnúť.

„Nemá zmysel vyťahovať veci zo zásuviek“

Niektorí ľudia nerozkladajú nábytok, aby ušetrili čas a nemuseli sa v novom domove zaoberať zložitým skladaním. Samozrejme, je to možné, ak sa veľkosť zmestí do sťahovacieho auta, ale najprv musíte vybrať všetok obsah a vytiahnuť police a zásuvky zo skríň. V opačnom prípade by bol nábytok zbytočne ťažký a jeho obsah by sa mohol pri preprave zničiť. Nábytok potom zabaľte fóliou, aby ste zabránili jeho poškodeniu alebo odreniu.

„Nezáleží na tom, kedy sa presťahujem“

Sťahovanie nie je len o prevoze všetkých vecí a krabíc do nového domova. Musíte si vopred premyslieť čas a dátum sťahovania, zabezpečiť parkovacie miesto pre sťahovacie auto, odovzdať kľúče majiteľovi starého bytu a zabezpečiť starostlivosť o deti alebo domáce zvieratá. Rozhodne sa nepresúvajte v deň, keď je hustá premávka a zápchy. V rámci dobrých vzťahov nezabudnite upozorniť svojich nových susedov na prípadný hluk, ktorý môže vzniknúť počas sťahovania.