Tipy, ako na okno ako z rozprávky

Úloha priestoru okolo okna je v bytovom designe nezastupiteľná. Pozrite sa na niektoré tipy, ktoré sa hodia do každého štýlu. Chcete romantiku, alebo dáte prednosť minimalizmu? Vyberte si to, čo vám vyhovuje najviac.

Romantiku, prosím

Rozhodne nemôžeme začať inak. Romanticky vyzerajúce okno sa totiž hodí nielen do boho štýlu, štýlu anglického vidieka, ale aj do moderného škandinávskeho štýlu. Obmena bude iba pri vzoroch a farbách bytového textilu. Základom romantického okna sú garniže – tu voľte tie s väčším priemerom. Pôsobia noblesne, a navyše máte istotu, že unesú záclonu aj záves. Potom si zvoľte maximálnu dĺžku záclon, ktorú doplníte o vzdušný záves. Ten môžete nariasiť a urobiť tak z miestnosti zámockú komnatu. Prekrásne, viďte.

Radšej striedmosť

Romantika nie je nič pre vás, ale aj tak by ste mali radi okno ozdobené aspoň nejakou záclonou? Vyberte si moderný zatemňovací systém deň/noc. S týmto prvokom budete mať istotu, že sa na oknách neobjavia presladké záclony ani závesy, ale stále nebude do miestnosti vidieť ani omylom. Vo večerných hodinách ľahko zatmiete a ide sa odpočívať.

Tón v tóne

Máte v pláne si zariadiť miestnosť, ktorá bude ako z katalógu o bývaní? Jasný vkus, noblesu a štýl vyjadríte napríklad tým, že si miestnosť zariadite tón v tóne. Chcete zlatisté odtiene, v ktorých bude tiež béžová? Pustite sa do práce a na okná si dajte príjemnú záclonu bez vzoru, ktorú doplníte jednofarebným závesom. Tón v tóne bude aj nábytok v miestnosti, vrátane bytových doplnkov. Okno tak bude pôsobiť upokojujúcim a zjednocujúcim dojmom.

Len to najnutnejšie

Niekedy je bytový design krásny v tom, že v ňom je čo najmenej prvkov. Industry alebo minimalizmus si o to priamo hovorí. V tomto prípade ponechajte len garnižu a neriasenú hladkú záclonu. Okná nebudete nijako ďalej zdobiť, priestor tak bude vzdušnejší a príjemný.

Aký výhľad na okno budete mať vy?