Ako netradične pestovať izbové rastliny

Určite viete, že izbové rastliny sú neoddeliteľnou súčasťou každého interiéru. Ak nemáte v domácnosti dostatok izbových rastlín, potom je potrebné vydať sa do najbližšieho záhradníctva, kde si potrebné izbové rastliny zakúpite. Možno vás od pestovania izbových rastlín odstrašuje fakt, že budete musieť pestovať izbové rastliny tak, ako to robia vaši susedia a všetci okolo. Svoje izbové rastliny však nemusíte pestovať tak, ako to robia všetci okolo. Izbové rastliny môžete pestovať netradične.

Žijeme v dobe plnej možností. Dnes nemusíte zapadať do žiadnej škatuľky, aby ste sa cítili dobre. Ak sa cítite dobre vo chvíli, keď robíte odlišné veci, potom začnite aj izbové rastliny pestovať inak ako ostatní, takzvane netradične.

Ako netradične pestovať bonsaje

Ak ste milovníkom konkrétne bonsajov, môžete túto krásnu rastlinu pestovať inak ako ostatní. Čo treba ich pestovať v miskách? Presne takto je pestujú v Číne, preto sa toho nebojte. Nie je to nijak zložité, držte sa len pár stanovených pravidiel. Napríklad nenechávajte bonsaje nikdy úplne vyschnúť alebo im pri vystupovaní z hliny kúpte väčší misku.

Pestujte rastliny v sklenenom aeráriu

Nechcete pestovať kvety v nudných kvetináčoch? Čo treba pestovať rastliny v sklenených aeráriích? Pod pojmom „aerárium“ si predstavte sklenenú, väčšinou závesnú nádobu, ktorá je určená na dekorovanie izbových rastlín a k ich následnému pestovanie. Je to opäť netradičný spôsob pestovania izbových rastlín, nad ktorým nejednému hosťovi bude rozum stáť.

Založte si svoju vertikálnu záhradu

Ak chcete svoj interiér spestriť niečím výnimočným, odporúčame založiť si takzvané vertikálne záhrady, čo sú takzvané zelené steny. Na stenu si skrátka pripevníte nosnú dosku z vodotesného materiálu a rozmiestnite si na ne závesné kontajnery s izbovými rastlinami.