Ktorá matraca je najlepší?

Rozhodli ste sa vymeniť starú matrac za novú? Chcete konečne investovať do kvalitného spánku? Matrace sú rozhodne investíciou, ktoré nebudete ľutovať. Kvalitný spánok je totiž pre človeka veľmi dôležitý, o tom ostatne nie je sporu. Človek, ktorý je vyspání, je ďaleko produktívnejší, veselší, spokojnejší. Na druhú stranu človek nevyspania je neefektívne, neproduktívne, negatívne na svoje okolie. Odporúčame teda do matraca rozhodne investovať, ak cítite, že nespíte na tej pravej. Lenže ktorá je pre vás tá pravá?

Matrac je treba vyberať podľa niekoľkých kritérií. Zohľadňovať musíte polohu, v akej spíte. Tiež musíte brať do úvahy aj to, koľko vážite alebo na akých roštoch bude matraca umiestnená. To všetko. hrá úlohu pri výbere matraca.

V súčasnej dobe sa môžete stretnúť s celým radom matracov, nájdete na trhu napríklad taštičkové matrace, ortopedické matrace alebo napríklad penové matrace. Zoznámme sa s tými najznámejšími, ktoré sú doktormi odporúčané a odborníkmi označované za najlepšie.

Penové matrace sú ľahké a prispôsobí sa telu

Ak vás trápia bolesti chrbta alebo chcete naopak bolestiam chrbta predchádzať, mali by ste investovať do penových matracov. Penové matrace sú odporúčané hlavne lekári, avšak treba dodať, že nie sú určené pre ľudí s nadváhou. K dostaniu sú dnes za veľmi výhodné ceny, naozaj dokonale sa prispôsobujú človeku.

Samozrejme penové matrace majú celý rad ďalších výhod. Napríklad sú priedušné a vzdušné, veľmi dobre odvádza vlhkosť.

Latexové materiály sú tiež radené k najlepším

Penové matrace nie sú jediné matrace, ktoré sú označované za najlepšie. K najlepším matracom podľa odborníkov patrí tiež latexové matrace, ktoré sa zároveň radí k luxusnejšiemu tovaru. Latexové matrace sa pýši hlavne svojou silnou elasticitou, perfektne podopierajú telo. Sú navyše dokonale priedušné a majú dlhú životnosť. Ostatne je v nich obsiahnutý latex a ten sám o sebe vydrží dlhé roky.