Päť najkrajších miest na svete. Kam sa vydáte najskôr?

Chystáte sa niekam vycestovať, ale ešte si nie ste istí tým, kam sa tento rok pozriete? Čo sa pozrieť napríklad na niektoré z piatich najkrajších miest na svete? Aj keď pre každého je iné miesto na svete to najkrajšie, pravdou je, že existuje zoznam tých najkrajších miest, kam sa oplatí pozrieť so a vydať. Z tohto zoznamu sme napokon vybrali päť najatraktívnejších, ktoré stojí rozhodne za navštívenie.

Machu Picchu v Peru

Tam, kde lamy dávajú dobrú noc – aj tak sa prezýva miestu zvanému Machu Picchu v Peru. Práve toto miesto je nielen jedným z najkrajších na svete, ale zároveň sa jedná o miesto, ktoré je zaradené k novodobým divom sveta. Ak sa sem chcete vydať, musíte si to rezervovať s predstihom. Je sem povolený vstup len niekoľkým ľuďom denne. Jedná sa o kultové mesto, ktoré vzniklo už v 15. storočí v peruánskych Andách a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Sa Pa vo Vietname

Aj keď sú vo Vietname zvláštne spoločenské pravidlá, miesta tu majú naozaj dych berúce. Príkladom toho je miesto zvané Sa Pa, čo je horské mestečko sídliaca pri hranici s Čínou. Tunajšie výhľady sú tie najkrajšie, aké ste kedy videli.

Plitvické jazerá v Chorvátsku

Za krásnymi miestami naozaj nemusíte len do ďalekého zahraničia, stačí zájsť do „obyčajného“ Chorvátska. Práve tu vás čakajú treba Plitvické jazerá, ktoré sú najznámejším národným parkom spomínané krajiny. Najatraktívnejšie sú hlavne tunajšie vodopády.

Bagan v Mjanmarsku

Bagan môžete poznať aj pod menom Pagan. Jedná sa o staroveké mesto, ktoré nájdete v Mjanmarsku. Počas štyroch storočí sa tu postavilo viac ako desať tisíc budhistických chrámov, bohužiaľ sa ich zachovalo len vyše dvetisíc. Aj tak je to jedno z najkrajších miest na svete.

Ronda v Španielsku

Ak budete chcieť zamieriť do Španielska, vydajte sa konkrétne do Rondy, čo je jedno z najkrajších miest Andalúzie. Mesto sa týči nad stometrovou skalné roklín a z každého kúta dýcha minulosť.