Záhradné štýly pre príjemný pocit. Do akého zariadite svoju oázu pokoja?

Záhrada by mala byť oázou pokoja. Ale aby sa takého pocitu dosiahlo, je potrebná ju riadne zariadiť. Neupravená, nijako nestylizovaná záhrada budí skôr pocit neporiadku a zmätku. Preto si vyberte jeden z klasických záhradných štýlov a zariaďte si svoju oázu pokoja podľa jeho stanovených pravidiel.

Francúzska riviéra plná byliniek

Milujete Francúzsku a jedného krásneho dňa by ste sa sem chceli odsťahovať? Potom je načase staviť na bylinky, ktoré vysadíte do záhonov na svojej záhrade. Než sa rozhodnete zbaliť si svoje kufre môžete mať kúsok romantického štátu u seba doma.

Francúzsky štýl, do ktorého môžete zariadiť svoju záhradu, oplýva precíznosťou, eleganciou a tiež dôrazom na každý jeden detail. Čo sa týka kvetín, nájdu sa tu predovšetkým ruže, petúnie alebo krásne azalky, počas leta tiež hortenzie, ktoré svojou veľkosťou doslova berú dych. Z byliniek sa potom oplatí zasadiť do záhonov predovšetkým upokojujúce levanduľa, tymian dodávajúci mnohých jedlám šmrnc alebo bazalku, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou talianskej gastronómie.

Anglická precíznosť a geometrie

Ste skôr fanúšikom anglického štýlu? Kým v domácnosti bude prevládať skôr gýčovitosť a masívne kusy nábytku, na záhrade sa dbá a precíznosť a geometriu. Trávnik musí byť pokosená nakrátko, tuje musia byť zastrihnuté do geometrických tvarov. Cestičky majú byť vydláždené kameňom s úplnou presnosťou a záhony na seba dokonale nadväzujú.

Súčasťou anglickej záhrady sú tiež hojdačky a lavičky, drevené altánky pre maximálny pokoj a relaxáciu alebo zeleninové záhony, ktoré počas leta teraz najviac plodí.

Japonská oáza plná jazierok a fontán

Je pre vás synonymom pokoja skôr japonská oáza, ktorá sa premieta v nejednom filmovom snímke? Preneste onen pokoj aj do vašej záhrady a inštalujte sem vodné jazierka alebo fontány, ktoré vašu snahu o maximálnu relaxáciu len umocní.