Efektívne spôsoby, ako odstrániť sekundové lepidlo

Sekundové lepidlo sa považuje za najlepší vynález posledných rokov. Dokonca predčilo aj samotnú izolepu, s ktorou sa toho lepilo naozaj veľa. Keď sa človeku niečo rozbilo, či už to boli okuliare alebo len rámčeky od obrazov na stenách, sekundové alebo sekundové lepidlo ponúkalo svoju „pomocnú ruku”. Každý, kto s týmto vynálezom posledných rokov pracuje, tiež vie, že len ťažko sa dá sekundové lepidlo odstrániť. Ako na to? Vyskúšajte efektívne spôsoby.

Ako odstrániť sekundové lepidlo z dreva?

Nie je tajomstvom, že sekundové lepidlo rieši nejeden problém. Či už sa týka kovových vecí alebo rozbitých drevených dekorácií alebo výrobkov. Poďme sa teraz pozrieť na drevo. Hoci len kvapka tohto vynálezu dokáže dve drevené veci dať späť do kopy. Keď ale chcete lepidlo odstrániť, postačí vám kúsok handričky, ktorá je namočená v acetóne. Krúživými pohybmi miesto utierajte a potom s pomocou gumovej špachtle lepidlo ľahko odlúpnite (spravidla nepoužívame kovové špachtle, ktoré by drevo mohli poškodiť).

Ako odstrániť sekundové lepidlo z plastu?

V prípade, že ste v minulosti lepili nejaké plastové dekorácie alebo iné podobné veci, ponúka sa otázka, ako lepidlo odstrániť z plastových vecí. Opäť vám postačí drobná handrička, ktorú iba namočíte v liehu. Otierajte miesto, kým lepidlo aspoň trochu nezmäkne, potom pôjde veľmi ľahko zlúpnuť.

Podobne funguje aj handrička namočená v saponáte.

Ako odstrániť sekundové lepidlo z rúk?

Tou najväčšou záhadou je však odstraňovanie lepidla z rúk. Niekedy zaberá horúca voda, vďaka ktorej sa ruky začínajú potiť a vylučovať mastnotu, od ktorej sa lepidlo samo skôr alebo neskôr oddelí. Z toho sa dá logicky vydedukovať, že mastnota – to je ten najväčší nepriateľ sekundového lepidla. Preto ho môžete zo svojich rúk odstrániť aj pomocou oleja, ktorý si len nanesiete prstami na „postihnuté” miesta.