Keď sa zbavíte cukru, čo sa stane?

To, že cukry nie sú zdravé, nemusíme dvakrát hovoriť. Mnoho ľudí sa ich snaží minimalizovať, ak nie aspoň nahrádzať trochu zdravšou alternatívou, aby nedochádzalo nielen k enormnému priberaniu na váhe, ale predovšetkým aby zdravie nekolísalo. Je ale pravdou, že v niektorých prípadoch sa im vyhnúť nemôžeme. Do mnohých surovín sa pridávajú v kombinácii s tukmi a bielkovinami. Keď sa ale budeme snažiť ich príjem znížiť, budú sa diať doslova zázraky. V akej podobe?

Minimálna, ak nie žiadna únava

Jednou z hlavných vecí, ku ktorej dôjde, ak sa zbavíte cukru je, že nebudete prakticky pociťovať únavu. Cukor všeobecne sa považuje za rýchly zdroj energie, ale keď ho telo nebude dostávať, veľmi rýchlo presadne na iný zdroj energie a bude ju brať z bielkovín a tukov.

A to sa samozrejme pozitívnym spôsobom prejaví na stave vašej figúry. Razom bude štíhlejšia, pretože cukry sa nebudú upínať k brušku alebo iným problematickým partiám. Odtiaľ tiež začnú miznúť tuky, z ktorých sa zrazu energia bude brať.

Pre krajšiu pleť

Len málokto si uvedomuje, že sme naozaj tým, čo jeme. Aj preto je dôležité pozerať sa na to, čo nám prakticky denne putuje do úst. To sa prejaví nielen na postave, ale aj na našej pleti, ktorá je zdrojom nášho sebavedomia.

Jednou z vecí, na ktorú sa môžete tešiť, ak obmedzíte cukor, je hlavne pevnejšia pleť bez vrások aj vyrážok a akné. Za nepekne vyzerajúcou pleťou stojí práve táto nezdravá látka, ktorá spúšťa v tele takzvaný proces glykácie. A počas neho pleť svoju pružnosť a pevnosť stráca.

Pre pevnejšie zdravie

A už tiež bolo spomenuté, že obmedzením cukru sa výrazne podporí naše zdravie. Zníži sa tým riziko cukrovky (všeobecne platí, že čím viac cukrov v strave, tým rýchlejší je rozvoj či pravdepodobnosť tohto ochorenia), ale tiež sa podporí srdiečko.

Práve na choroby srdca sa v Českej republike najviac umiera. Ak teda existuje nejaký spôsob, ako pravdepodobnosť aspoň minimalizovať, šup sem s ňou. No, jednu sme teda už nadhodili – obmedziť príjem cukru v strave.