Ako bývať dvere podľa fengšuej

FengShui vytvára súlad medzi človekom, nebom a zemou, upravuje a harmonizuje priestor okolo nás – týmto priamo ovplyvňuje naše podvedomie. Už starovekí Číňania si doma svoje veci uspořádalitakovým spôsobom, aby ovplyvnili kvalitu svojho života. Základy feng-šuej – je nutné vyladiť naše prostredie na spôsob všade dobre, doma najlepšie. Prostredie, v ktorom žijeme, má silný vplyv na naše zdravie, partnerské vzťahy aj úspech v práci.

Chce to zmenu!

Celé umenie feng- šuej sa točí okolo kozmickej energie čchi. Feng- šuej v preklade znamená „vietor a voda“. Aby sme dosiahli harmóniu, musíme v našom domove nechať energiu čchi voľne prúdiť. Najväčší význam majú tvary a farby nábytku, stien a stropu, dokonca aj zvuky.Úkolem FengShui je vytvoriť okolo seba prostredie, ktoré nás svoju energiu podporuje a pomáha.

Súmernosť a zase súmernosť

Optimálna pôdorys je súmerný a pravidelný, ako obdĺžnik alebo štvorec. Máte garáž v dome? Chyba! Z pohľadu feng-šuejmusí garáž stáť samostatne, pretože nám výpary z auta berú energiu. „Vykousnuté“ časti sa feng-šuej úpravami zarovnávajú do pravidelného tvaru a rohy sa v optimálnom prípade stabilizujú, pomocou tehlovej múrika alebo stromu. Vedľa spálne nesmie byť kúpeľňa s WC. Odpadovú vodu sa snažte viesť čo najkratšou cestou von z domu. Vhodné nie sú ani príliš dlhé chodby, je nutné takú energetickú „diaľnici“ prerušiť treba veľkým kvietkom v květináči.Není žiaduce ani bazén umiestniť pod strechu v dome, ak sa už stalo, snažte sa halu s bazénom osadiť čo najviac zeleni.

Spálňa – samostatná kapitola

Začneme posteľou – ideálny materiál je bambus alebo prírodné drevo. Na zrkadlo v spálni úplne zabudnite, alebo sa nezbavíte starých emócií. Čím menej doplnkov, tým lepšie. Nepoužívajte kontrastné farby, príkladne biela / čierna, inak vás neminú konfliktné situácie. A už vôbec do spálne neumiestňujte elektroniku a ďalšie zbytočné veci ako kozmetické prípravky, použité vreckovky, kôpky odevov, staré nenošenéboty, odpadkový kôš, stohy neprečítaných kníh atď.