Stavte na vrstvenie, iba jedna matrac nestačí

Zamyslite sa – kde doma trávite najviac času? V kuchyni? Nie. Ani v obývačke. Najviac času trávime práve v spálni. Je preto dôležité vybrať si tú správnu posteľ a ešte dôležitejšie vybrať si správny matrac. To, ako sa vyspíte, ovplyvní totiž celý váš nasledujúci deň. 

Posteľ je tvorená tromi komponentmi: konštrukcií, roštom a matracov. Ako prvý nás samozrejme zaujme vzhľad – jej celkový dizajn, materiál, farba, veľkosť. 

Dôležité je vrstviť 

Hitom je vytvoriť posteľ ako pre princeznú na hrášku. Položte na bežnú matraci ďalšie vrstvy v podobe topperu – čtyřcentimetrové vrstvy z lenivej peny. Ďalšou možnosťou je položiť na vašu matraci ešte ďalšie matrac. Ak sa rozhodnete urobiť to takto, je dôležité brať do úvahy, že konštrukciu postele musíte zladiť s výškou matraca a mať posteľ s vyššou bočnicou. 

Na matraci môžete natiahnuť ešte poťah, a až na ten natiahnuť obliečky. Populárne sú hrubé, nadýchané periny a veľa vankúšov. Môžete si vyhrať s farbami obliečky a vankúše k nemu ľubovoľne doladiť. K veľkým vankúšom sa hodia veľa menších, ktoré na posteli vytvorí pocitovo niekoľko vrstiev. Vaša posteľ tak bude pohodlne nie len vyzerať, ale bude sa v nej aj pohodlne spať. 

Na záver je nutné dodať, že matrac by ste nikdy nemali vyberať len z katalógu alebo e-shopov. Matrac musíte vidieť a hlavne cítiť! Nehanbite sa v nej vyvaľkať a vyskúšať na ňu vaše typické spánkovej polohy. Matrac je investícia na dlhšiu dobu a budete na nej spať každý deň, je preto dôležité presne vedieť, čo kupujete!