Koľko stojí sťahovanie so sťahovacou spoločnosťou?

Cena za sťahovanie sa môže líšiť. A to veľmi. Pokiaľ máte na výber z niekoľkých sťahovacích spoločností, nechajte si od nich vykonať predbežnú kalkuláciu. Tá sa síce od konečnej ceny môže trochu líšiť, ale aspoň orientačne viete, ako na tom ste. Kalkulácia vykonáva spoločnosti zadarmo. Pri porovnávaní jednotlivých kalkulácií si dajte pozor na to, čo je v cene zahrnuté. Zatiaľ čo niektoré spoločnosti vám uvedú iba cenu za auto s vodičom, iné majú ako základ auto s pracovníkmi, ktorí vám pomôžu so sťahovaním.

Sťahovanie v rôznych mestách

Cena sa bude odvíjať od toho, v akom meste sa sťahujete. Bohužiaľ je bežnou praxou, že čím väčšie je mesto, tým drahšia je aj spoločnosť. Najviac teda zaplatíte pri sťahovaní v Prahe. Cena sťahovacích spoločností môže byť v Prahe oproti druhému najväčšiemu mestu Českej republiky – Brnu – až dvojnásobne väčšia. Záleží na tom, čo všetko si budete objednávať. Ak len auto s vodičom, v Prahe zaplatíte až 1000 Kč za hodinu sťahovania. V Brne je potom cena 500 Kč. Auto s vodičom a dvoma pracovníkmi stojí v Prahe 1 200 Kč, v Brne potom 600 Kč.

Ceny nemusia byť konečné

Ceny, ktoré vyššie za služby sťahovacích spoločností uvádzame, berte ako orientačné. Môžete nájsť také spoločnosti, ktoré vás presťahujú s polovičnými nákladmi, ale aj také, ktoré budú drahšie. Od tohto sú kalkulácie a cenníky konkrétnych spoločností. Nebojte sa osloviť ich viac, pokiaľ máte tú možnosť.

Sťahovanie na poschodie

Počítajte tiež s tým, že čím vyššie bývate, tým viac si môžete priplatiť. Priemerná cena za jedno poschodie, ktoré budú musieť pracovníci vynosiť, je 200 Kč. Ak teda bývate na šiestom poschodí, môžete si priplatiť 1 200 Kč. Takže prízemné byty už neznie tak zle, že? Tento cenník bude platiť pre veci, ktoré sú objemné a váži veľa. Niektoré spoločnosti si stanovia radšej paušálny poplatok za ťažké veci na sťahovanie, bez ohľadu na počet poschodí.