Babské rady do domácnosti, ktoré rozhodne oceníte

V domácnosti sa môžete stretnúť s mnohými nepríjemnosťami, ktoré vás môžu a tiež nemusí vyviesť z rovnováhy. Takýmito nepríjemnosťami myslíme treba pripálené fľaše, zapáchajúci topánky alebo napríklad popraskaný porcelán, ktorý ste dostali ste od praprababičky. Ak vás takéto veci aktuálne trápi, nehľadajte ich riešenie v regáloch obchodov. Skúste to s babským radami, ktoré vám od problémov, ktoré vám znepríjemňujú deň, pomôžu.

Keď vás trápi popraskaný porcelán

Mať porcelán v domácnosti, to už je dnes naozaj cenné. Väčšinou dedíme po prarodičoch, u nich to je vzácnosť, ktorú posielajú ďalej. Ak si porcelánového riadu naozaj ceníte, pravdepodobne veľmi zle znášate, keď sú na ňom praskliny. V takom prípade však nevešajte hlavu, je tu jeden spôsob, ako možno praskliny zamaskovať.

Skúsiť to môžete s obyčajným mliekom. Jednotlivé kúsky popraskaného porcelánového riadu len povarte v mlieku približne pol hodiny. Jemné praskliny mlieko úplne zahladí.

Keď vás trápi zapáchajúce topánky

Hlavne počas leta máme veľký problém so zapáchajúcimi topánkami. Nohy sa potí, čo sa potom ukáže na uzavretých topánkach, ktoré sme mali celý deň na nohách. Napodiv aj s týmto problémom možno zatočiť, stačí, keď si kúsok kriedy vložíte do problematických topánok. Ráno budete naozaj veľmi milo prekvapení. Nebudete vedieť, kam sa zápach podel.

Keď vás trápi pripálená panvu

Ďalšie nepríjemností je pripálená panvicu. Keďže bola drahá, nechcete na ňu používať klasickú drôtenku, ktorá by mohla povrch panvice nenávratne poškodiť. Aby ste po drôtenke nemuseli ani siahnuť, odporúčame vyskúšať kuchynskú soľ. Na pripálené zvyšky jedla kuchynskú soľ dajte a nechajte pôsobiť. Dokáže zvyšky efektívne rozpustiť. Potom je len hravo zotrite obyčajnou utierkou. Okrem iného pomáha aj citrón.

Keď vás trápi zapáchajúci odpad

Trápi vás zapáchajúce odpad? V tom prípade to skúste s práškom do pečiva a octom. Funguje to jednoducho – do odpadu len nasypte prášok do pečiva a zalejte to octom, po pätnástich minútach to zalejte vrelou vodou.