Materská nie je moc veľká, ale aj pri nej možno ušetriť

Rozhodli ste sa ušetriť, ale ste práve na materskej? Nezúfajte, aj mamičky na materskej môžu ušetriť, a to naozaj nemalé peniaze. Mnohé mamičky si hovoria, že materská je aj tak veľmi malá, že na šetrenie tu nie je miesto, ale napodiv aj ušetriť si z tých pár tisíc naozaj dá. Aj keď je materská vypočítaná tak, aby sa pokryli len základné potreby dieťaťa a matky, rovnako existujú tipy, vďaka ktorým vám v peňaženke na konci mesiaca niečo zostane.

Všeobecne platí, že šetriť sa dá naozaj na všetkom. Môžete ušetriť na benzínu, môžete ušetriť aj na jedle. A teraz sa ukazuje, že sa dá ušetriť aj na materskej dovolenke, kedy mamičky dostávajú pár tisíc korún mesačne. Samozrejme je logické, že s dieťaťom si nejde vždy privyrobiť, ale šetrenie zvládať možné. Navyše to nikdy nikoho nezabilo.

Zistite si, čo na čo prispieva vaša poisťovňa

Už ste si v minulosti zisťovali, na čo všetko prispieva vaša poisťovňa? Každá poisťovňa má svoje programy, v rámci ktorých poskytuje na určité aktivity alebo nákupy zľavové kódy alebo nejakej percentuálnej zľavy. Na niečo dokonca prispieva finančnou čiastkou. Zistite si, aké programy sú typické pre vašu poisťovňu a rozhodne využite všetky výhody, ktoré vám poisťovňa ponúka.

Silikónové fľaštičky proti plytvaniu

Akú fľaštičku má vaše dieťa? Pokiaľ chcete zamedziť plytvaniu, tým teda aj rapídne ušetriť, kúpte dieťaťu takzvanú silikónovou fľaštičku. Nie je to nič nové na trhu, nie je to ani nič extrémne drahého, ale výhodou silikónových fľaštičiek je najmä to, že sa ich obsah dá vymáčknout. Môžete ju tak používať potrebné miesta drahých kapsičiek, pripravíte do nej len obľúbenou kašičku vášho dieťaťa. Môžete ju používať pravidelne, čo vedie k dlhodobej úspore financií.

Šetrite s vlhčenými obrúskami

Ak budete doma alebo na návšteve u priateľov, nemusíte používať vlhčené obrúsky. Tie totiž stojí peniaze. Ak ste u niekoho doma alebo u seba doma, namočte skrátka obrúsky do vody alebo dieťa vodou skrátka umyte. Je to prosté a jednoduché, navyše lacné. Dieťaťu je jedno, čím jeho zadoček utrite. Obrúsky nechajte pre prípad núdze, kedy sa budete nachádzať niekde vonku.