Počítač alebo herné konzoly? Vieme výhody a nevýhody

Ako trávite svoj voľný čas? Kým niektorí športujú, iní ľudia trávia čas hraním počítačových hier. Ak ste tiež vášnivým hráčom počítačových hier, pravdepodobne máte svojho favorita v boji hernej konzole versus počítač. Ako počítač, tak herné konzoly majú svoje výhody a nevýhody, nad ktorými sa poďme na okamih pozastaviť.

Keďže sa blíži vianočné sviatky, mnohí rodičia by urobili radosť svojim ratolestiam tak, že im kúpi práve niečo na hranie hier. Lenže nie sú si istí tým, či je vhodnejšie investovať do hernej konzoly alebo či sa nemá radšej investovať do kvalitného počítača, ktorý má skvelú grafiku a je pre hry ako stvorený. Aby bol výber jednoduchšie, prezradíme vám základné výhody a nevýhody.

Výhody a nevýhody herných konzol

Ak zvažujete kúpu hernej konzoly, ponúka sa otázka, čo je hlavnou výhodou herných konzol. Hlavnou výhodou je jednoznačne ergonómia a tiež zaručená grafická kvalita. Tiež plynulosť, žiadne sekanie, tiež kompatibilita hier. Pre herné konzoly tiež vychádza exkluzívne herné tituly, navyše sa hry ľahko inštalujú a obstarávacia cena herné konzoly je krapet nižšia ako obstarávacia cena herného počítača.

Avšak aj herné konzoly majú nevýhody. K nevýhodám patrí vyššia nákupná cena hier alebo to, že hry vychádza neskôr ako hry na počítač. Herné konzoly majú tiež menej funkcií.

Výhody a nevýhody počítača

K výhodám počítača bezpochyby patrí to, že má viac funkcií. Na počítač je dnes možné robiť doslova čokoľvek, počítače navyše nemusia byť využívané len na hranie hier. Navyše obstarávacia cena hier na počítač je ďaleko nižšia ako obstarávacia cena hier pre herné konzoly. Tiež je istou výhodou, že hry na počítač vychádza pomerne skoro, skôr ako hry na herné konzoly. Bývajú často aj v lepšom grafickom spracovaní.

Čo sa týka nevýhod, herný počítač nie je lacnou záležitosťou, je to skôr veľký zásah do rodinných financií. Počítač má bohužiaľ pomerne nízku životnosť a je tu vysoké nebezpečenstvo vírusov.