Najväčšie chyby v priestoroch kúpeľne

Kúpeľňa je miesto, ktoré využívame denne. Napriek tomu sa mnohokrát stretávame so základnými chybami v jej zariadení. Čomu sa vyvarovať?

Kúpeľňa pre každého?

Nezabudnite, že kúpeľňa by mala slúžiť všetkým členom vašej domácnosti. LED zrkadlá, v ktorých sa perfektne vidíte vy, vaše malé deti úplne neocení. Preto im vždy do miestnosti umiestnite ich vlastné zrkadlo. Pokojne ich naučte, aby si vždy povedali niečo krásne sami sebe. Teraz je priestor pripravený, aby slúžil všetkým. Nábytkové riešenia s nábytkovými dvierkami pritom meniť nemusíte.

Preplnená vaňa

Priestor vašej vane treba pravidelne udržiavať v čistote. To ide len veľmi ťažko, keď je okraj vane zaplnený kondicionérmi, mydlami a šampónmi všetkých značiek a vôní. Namiesto kladenia predmetov na vaňu využite drôtený program. Neusadzuje sa na ňom voda, skvele vetrá. Chcete umiestniť všetky šampóny do rohu miestnosti nad vaňu?

Všade všetko

Niekto má vo svojej kúpeľni dokonca aj líčidlá, laky na nechty, alebo ďalšie skrášľovacie prostriedky. Opäť znemožňujú ľahké upratovanie. Pokiaľ chcete mať všetko po ruke, uzavrite tieto predmety do príjemnej skrinky. Esteticky nebude nič rušiť čistotu kúpeľne, upratovanie sa stane doslova hračkou.

Feng shui

Nemusíme byť majstrami v nakladaní s energiou, aby sme pochopili, že výlevky treba uzatvárať. Najmä výlevku vane skutočne počas dňa nijako nepotrebujete. Preto vaňu po odtečení vody uzavrite. Podľa feng shui by sa v kúpeľni mal vyskytovať ľubovoľný drevený prvok. Práve ten sa postará o vyváženie vodného živlu. Pre uvoľňujúci kúpeľ si do miestnosti pravidelne prinášajte aj sviečky.

V kúpeľni by sme mali upratovať každý deň. Rýchlo zotrieť prach na obkladoch, premyť vaňu, sprchovací kút a umývadlo. Zotrieť podlahu. Počas desiatich minút sa môžeme postarať o to, aby bol tento priestor vždy uprataný a čistý. Keď nám príde nečakaná návšteva, nemáme sa za čo hanbiť. Sanita aj ďalšie povrchy budú stále v skvelej kondícii.