Ako rýchlo vyčistiť rúru a na nej pripálené nečistoty?

Rúru používame prakticky každý deň. Pripravujeme v nej obedy, tiež večere. Rúra je domáci spotrebič, bez ktorého by sme sa rozhodne nezaobišli. Je to napokon spotrebič ako každý iný, čo znamená, že aj on sa môže zašpiniť a je potrebné ho vyčistiť. Rovnako ako sa nečistoty objavujú v mikrovlnke alebo napríklad v rýchlovarnej kanvici, môžu sa nečistoty a pripáleniny vyskytnúť i na rúre. Aby však nedošlo k poškodeniu rúry, ponúka sa otázka, ako ju efektívne vyčistiť.

Každú rúru musíte čistiť po častiach. Je zložená z rúry ako takej, potom z mastné mriežky. Poďme si povedať, ako efektívne, a hlavne rýchlo rúru vyčistiť.

Ako vyčistiť rúru

Ak sa vrhnete do čistenia rúry, môžete si samozrejme zobrať na pomoc pomocníkov v podobe prostriedkov na čistenie rúry, ktoré sú na tento účel naozaj určené. Lenže nie všetky také prostriedky naozaj fungujú a dokážu odstrániť aj to, čo zdanlivo odstrániť nedajú. Odporúčame to skúsiť s jedlou sódou. Stačí zmiešať tri vrecúška jedlej sódy s trochou vody. Hustota by mala byť podobná paste na zuby. Potom už len potrite rúru touto zmesou a nechajte zhruba dvadsať minút pôsobiť.

Málokto vie, že touto pripravenou pastou možno čistiť akékoľvek pripečené mastnoty, nemusí to byť len mastnoty v rúre. Zmes pomáha dokonca aj na mriežku v rúre, ale tú možno vyčistiť aj inak.

Ako vyčistiť mriežku v rúre

Mriežku v rúre môžete vyčistiť napríklad tak, že si pripravíte zmes z mydlovej vody, jedlej sódy a peroxidu vodíka. Mriežku necháte namočenou v roztoku minimálne dve hodiny, potom mriežku opláchnete a následne umyjete štandardným spôsobom.

Dalo by sa povedať, že prevažne jedlá sóda je hlavným pomocníkom v boji proti připáleninám v rúre. Ak vás nečistoty či pripáleniny v rúre trápi, skúste to s týmto pomocníkom. Alebo poznáte iný tip na čistenie rúry?