Vedeli ste, že ryža vie v domácnosti zázraky?

Na babské rady nedá dopustiť nejedna žena. Zatiaľ čo niektoré ženy hojne v domácnosti využívajú ocot, ktorý zbaví treba varnej kanvice vodného kameňa, alebo citrón, ktorý je najväčší pomocník pri praní bielizne, respektíve pri odstraňovaní škvŕn, iné nedajú dopustiť na ryžu. O ryžu však veľa ľudí nevie, respektíve mnoho gazdiniek nevie, ako inak ryžu použiť, ako chcete do pokrmov, ktoré pripravujeme dnes a denne. Aby ste si trochu rozšírili svoje obzory, prezradíme vám, ako ryžu využiť inak ako pri varení.

Ryžu pravdepodobne poznáte ako surovinu, ktorá je prílohou pri mnohých báječných pokrmoch. V skutočnosti je však ryža aj niečo celkom iné. Je to veľký pomocník, ktorého oceníte mať pri upratovaní domácnosti. Ak patríte k ľuďom, ktorí veria v silu ryža, prezradíme vám, čo všetko dokáže.

Ryža na čistenie nádob s úzkym hrdlom

Ak máte vo svojej domácnosti nádoby s úzkym hrdlom, pravdepodobne vám robí problém ich čistenie. Je pravdou, že takéto vázy alebo podobné dózy sú krapet náročnejšie na čistenie, čo napokon nemusí byť problém s ryžou. Práve ryža vám pomôže úzke vázy vyčistiť, a to hravo a ľahko.

Stačí, keď do vázy nasypete hrsť ryže s trochou mydla a vody. Potom len obsah vnútri pretrepte, prípadne krúživo s vázou či inú podobnú dózou pohybujte. Nečistoty po stranách sa tak hravo dostanú preč zo stien, na ktorých boli usadené.

Ryža proti hrdzi

Ak patríte k domácim kutilom, pravdepodobne nemáte v láske hrdza, ktorá sa usídľuje pravidelne na vašom náradie. Ak nechcete, aby hrdzu napadla aj drahšie kúsky z náradia, udržujte ho v bezpečí tak, že nasypete do šuplíka alebo boxov s náradím ryžu. Každý človek vie, že za hrdzou stojí vlhkosť, ktorú však hravo ryže pohltí. Náradie tak vďaka ryžu bude v suchu a hrdza nebude mať šancu.

Ryža do soľničky

Ak používate na solenie klasickú soľničku, určite už ste mali jeden veľký problém, a to taký, že vám soľ zostala v mini otvoroch a soľ tak nešla von. S tým pomôže ryža, vďaka ktorej sa nebudú dierky upchávať.