Pestujeme píle. Ako na to? A je kvetina náročná?

Raz za čas každý dom potrebuje mať takzvanú novú fasádu. Ešte častejšie sa ale musí maľovať interiér. Najmä ak sú v domácnostiach deti, mnohí rodičia musia maľovať steny i niekoľkokrát ročne. Ak ste sa práve rozhodli pre maľovanie stien, máme pre vás tip – netrápte sa pri maľovaní, onedlho by ste rovnako museli maľovať znova. Radšej si prácu trochu uľahčite a miesto maľovanie sa pustite do nalepovanie tapiet. 

Aj keď si možno myslíte, že tapety už dávno vyšli z módy, pletiete sa. Tapety z módy naozaj nevyšli, možno len na pár rokov. Dôležité je vedieť, že tapety sú in teraz – jedná sa o typický retro štýl, ktorým môže oživnout nejedna miestnosť. 

Ak máte teda dilemu týkajúce sa toho, akou farbou jednotlivé múru v miestnosti namaľujete, odporúčame vám zamerať sa na tapety. Tie sú oveľa lepšia alternatíva, ako zamaskovať špinavé steny. 

Aké tapety zvoliť? 

Dnes už existujú také tapety, ktoré je možné utrieť a udržiavať. Ak dieťa tapety zašpiní svojimi špinavými ručičkami, môžete ľahko vziať mokrú utierku a tapety umyť. Aj takéto praktické tapety zakúpite v mnohých krásnych vzoroch. 

Pri výbere sa nepozerajte na cenu, ale skôr na kvalitu tapiet a na motív. Jednofarebné tapety nie sú moc pekné, radšej zvoľte tapety s motívom či vzorom. 

Aký motív či vzor voliť? 

Pre aký motív či vzor sa rozhodnúť? To je otázka do lotérie. Dnes sú in najmä také vzory, ktoré možno zaradiť do štýlu art deco – vyzerajú teda na prvý pohľad veľmi luxusne až majestátne. Jedná sa o vzory pripomínajúce baroko, ktoré sme možno vídali aj v mnohých krásnych zámkoch. 

Pokiaľ chcete skôr niečo jednoduchšie, tapety znázorňujúci prírodné materiály sú tiež veľmi vkusné a veľmi moderný. Myslíme tým tapety znázorňujúca drevo alebo iný podobný materiál. Tapety s prírodou voľte len také, ktoré nemajú žiadne vyzývavé farby. A dajte si pozor na to, kam tapety znázorňujúci prírodu lepíte.