Francúzsky dobrodruh dobýva výškové budovy

Ľudia majú rôzne koníčky, o tom niet pochýb. Päťdesiatštyriročný francúzsky dobrodruh Robert má vskutku originálny koníček, ktorým je šplhanie po najrôznejších budovách sveta. Medzi jeho najväčšie „maisterstichy“ patrí napríklad most Golden Gate, klenúca sa cez San Francisco alebo Burdž Chalífa v Dubaji, čo je najvyššia budova sveta.

Robertovi sa nie nadarmo prezýva spiderman. Jeho posledná nevšedný výlez sa týka preskleného francúzskeho mrakodrapu, kam šplhal s kamerou na hlave a cestou k výšinám dokonca zvládol napísať správu na sklenenú stenu budovy.

Jeho nevšedný koníček má svoje hlbšie dôvody. Touto nevšedný cestou sa Francúz snaží upozorňovať na rôzne charitatívne udalosti či problémy spoločnosti. Kampaní, ktoré sa snažia podporovať, je celý rad. K tým posledným patrí kontroverzný prípad ženy, ktorá mala byť odsúdená k desaťročnému trestu odňatia slobody za usmrtenie manžela, ktorý ju bil a páchal na nej násilie. Francúzsky prezident jej udelil podmienečné milosť, však súd jej žiadosť o prepustenie tento rok v auguste zamietol.

Robert si týmito kúsky získava pozornosť svojho okolia, väčšinou sa to nezaobíde bez účasti polície. Aj u tohto prípadu s francúzskym mrakodrapom putoval dobrodruh na výsluch na políciu. Vždy ale riadenie dopadne rovnakým spôsobom a Robert je prepustený. Preto mu nič nebráni, ďalej riskovať a upozorňovať týmto netradičným spôsobom na problémy okolo seba.