Citrón nie je len na jedenie! Odstráni mnohé nečistoty

Nikto nemá rád pravidelné upratovanie. Bohužiaľ bez upratovania by sme žili v úplnom neporiadku, ktorý nie je ani zdravý, ale ani nijako pekný. Pokiaľ nepatríte k tým ľuďom, ktorí potrebujú upratovať dnes a denne, väčšinou upratujete raz týždenne a veľké upratovanie robíte raz mesačne či raz za štvrť roka. Často sa iste vyhýbate páchnucim, nie práve prírodným čistiacim prostriedkom, ktoré vám sľubujú dokonalé umytie úplne všetkého, čo umyť chcete, ale nie vždy sa im vyhnúť ide. Ak vás však trápi napríklad spáleniny na hrncoch alebo vodná kamene, máme čisto prírodné riešenie!

Kto by nemal doma citrón. Citrón je ovocie, ktoré máme doma takmer nonstop. Je vhodné nielen pre ranné detoxikáciu, ale taky ho pridávame do čajov alebo šupku citróna strúhame do palaciniek, aby krásne navoňala. Avšak taký citrón však nie je len na jedenie.

Ak ste vášnivým fanúšikom Instagramu a trávime na ňom denne hodiny, určite ste zaregistrovali aj video, v ktorom sa s citrónom doslova čaruje. Poďme si povedať, ako nám citrón dokáže pomôcť pri odstraňovaní bežných nečistôt.

spáleniny

Citrón je absolútne bezkonkurenčný v odstraňovaní spálenín. Ak máte napríklad spálený hrniec, pocákejte ho citrónovou šťavou alebo kolieskami citróna ho ako keby „umyte“. Kolieska citróna nechajte následne položené na spáleninách a zalejte ich vriacou vodou, ktorú ste si nechali uvariť v kanvici.

Nechajte to chvíľku pôsobiť a potom len umyte klasicky v dreze v kuchyni. Spáleniny pôjdu dole úplne krásne a hlavne bez drôtenky, ktorá by vám inokedy poškodila hrniec či panvicu.

vodný kameň

Ak vás trápi vodný kameň v kanvici, nakrájajte si kolieska citróna do kanvice, zalejte to vodou a nechajte to vyvariť. Vyvarte to rovno dvakrát, nech viete, že sa dokonale vodný kameň odstránil. Potom len prepláchnite a vaša kanvica je opäť ako nová.