Zoznámte sa s nashi hruškou!

Je skvelé, že vďaka tomu, že sa dnes na každom rohu stretneme s rýchlym občerstvením, tak sa o to viac snažíme, aby sme žili zdravo. Predsa len dnes by sme si mali dbať na zdravie, pretože sme skutočne stále zvádzaní hamburgery a hranolky, ktoré nie sú pre naše zdravie zrovna to najlepšie. Samozrejme si také nezdravé jedlo sem tam dáme, ale nie je dobré, keď ho konzumujeme stále. Namiesto nezdravého by sme mali jesť hlavne zeleninu, ryby a ovocie. Samozrejme u ovocie sa nepřiklánějte len k tým druhom, ktoré moc dobre poznáte, ale nebojte sa ochutnať aj niečo exotického.

Exotické druhy sú najviac na pultoch obchodov v čase zimy – pred vianočnými sviatkami. Lenže paradoxom je, že exotické ovocie ochladzuje organizmus, preto by sa malo konzumovať hlavne v čase letných, horúcich mesiacov.

Exotické ovocie je známe tým, že v sebe nesie mnoho vitamínov a telu prospešných látok, ktoré určite oceníte, pretože vďaka prísunu týchto látok a vitamínov vám telo poďakuje. Okrem toho mnohé druhy pomáhajú aj nášmu zdraviu v iných smeroch. Napríklad taký nashi hruška – tá je nielen šťavnatá, ale setsakramentsky zdravá!

Čo je to Nashi hruška?

Jedná sa o exotické ovocie, ktoré má pôvod až v ďalekej Ázii. Môžeme ju poznať taky pod názvami „japonská“ alebo „čínska“ hruška. Rozhodne sa však hruške nepodobá, ale je to skôr ovocie, ktoré sa tvarom podobá nášmu českému jabĺčku. Na pestovanie nie je nijako náročná, dokonca ľahko zvládne aj zimné mesiace.

Prečo jesť Nashi hrušku?

Nashi hruška veľmi prospieva nášmu zdraviu. Nájdeme v nej bielkoviny, sacharidy, vlákninu, horčík, omega 3 mastné kyseliny alebo dokonca vitamíny, ako je vitamín B, C, E alebo K.

Okrem toho dokonale stimuluje obranyschopnosť, chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov, hydratuje telo, zbavuje nás nadbytočnej vody v tele a hlavne pomáha pri chudnutí. Tak obnovuje črevnú mikroflóru.