Kritériá pre výber pohovkou pre obývacej izbe

Trh ponúka veľké množstvo moderného nábytku, vrátane sedacích súprav. V súčasnej dobe nie je ťažké vyzdobiť obývacia izba modernými a štýlovými prvkami. Aký typ pohovky je najlepšie zvoliť? Záleží na vašom vkuse a interiérových zložiek. Rovnako dvojlôžková, jednolôžková a trojitá sedačka dokonale ozdobí interiér bytu, nemusíte sa brániť hranatým modelov. U výberu bytového textilu, je potrebné dávať pozor na mnoho faktorov: vzhľad a dizajn, funkčnosť, spoľahlivosť a kvalitu prevedenia. Je nutné venovať pozornosť aj rámu pohovky. Na trvanlivosti rámu má vplyv kvalita dreva, z ktorého je vyrobený. Prírodné a dôkladne vysušené drevo predlžuje životnosť pohovky o mnoho rokov. Ak je sedačka príliš tvrdá býva rám vyrobený z drevotriesky.

Čalúnenie – dôležitý prvok v dizajne čalúneného nábytku

Na čalúnenie v koži sa v súčasnosti používa takmer výhradne hovädzia useň v rôznych hrúbkach (od 0,9 do 4 mm) a tiež v rôznych dizajnoch a povrchových úpravách. Je potrebné si uvedomiť, že na štandardné sedaciu súpravu je potrebných cca 35 m2 kože. Sedačky potiahnuté pravú kožu vám budú slúžiť po mnoho rokov, využije ju vaša rodina a ďalšie generácie. Netreba hovoriť, že táto sedačka je oveľa drahšie ako textilová. Lacnejší variant – čalúnická koženka sa vyrába nepriamym nanášaním PVC (alebo kombinácia PVC, polyuretánu, polyesteru, bavlny) na textíliu (tkanou alebo netkanou). Dnes sa už vyrába v nekonečných variáciách farby, lesku, potlače, dezénu. Cez všetky skvelé vlastnosti kože je najviac používaným materiálom látka. Používatelia ju preferujú kvôli relatívne nízkej cene, neobmedzenému výberu dizajnu a teplému, mäkkému pocitu pri sedení či leňošenie v ležiacej polohe.

Akým chybám sa vyvarovať pri výbere pohovky

  • Nekupujte sedačku vo výraznej farbe, ktorá vás časom omrzí.
  • Vyberajte neutrálne poťahové látky, ktoré sa dajú jednoducho dekorovať rôznymi vankúšmi a dekami.
  • Nikdy si nevyberajte poťahové látky, ktoré nejdú dobre čistiť
  • Ak máte doma deti a chlpaté miláčikov, voľte umývateľnou sedačku.
  • Nenechajte sa uniesť moderným dizajnom, dajte prednosť pohodliu.
  • Príkladne vankúšová sedacia súprava ponúka veľký komfort.
  • Nekupujte sedačku, ktorá sa vám nezmestí do izby alebo nezapadne štýlovo.
  • Pre kúpi sedačky urobte dôkladnú analýzu obývačke. Ak okno prepúšťa veľa svetla, zvažujte jemne farebné látky, ktoré nevyblednú od slnka.
  • Nikdy nekupujte nekvalitné sedaciu súpravu.
  • Aj tu platí porekadlo:’Nejsme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné věci‘.