Praktické tipy, ako vybrať dverové kovania

Možno si hovoríte, že výber kovanie je úplne jednoduchý. Predsa len je kľučka posledný doplnok, ktorý kúpite do bytu alebo domu. Lenže ak sa zaujímate o bytový dizajn, potom skrátka viete, že výber dverného kovania je veľmi dôležitý a že aj obyčajné kovanie citeľným spôsobom podieľa na celkovom vzhľade interiéru. Nepodceňte preto výber, aby ste si pre kovanie na interiérové ​​dvere alebo pre kovanie pre posuvné dvere nemuseli v jednom týždni chodiť viackrát.

Aby výber dverového kovania nebol pre vás tak ťažký, máme pre vás niekoľko praktických tipov, ktoré vám určite pomôžu.

Vyznajte sa v typoch kovania

Pokiaľ si chcete zaobstarať kovania na dvere, musíte vedieť, na aké dvere kovania chcete dať a aké vôbec existujú typy. Existuje napríklad bezpečnostné kovanie, ktoré sa používa logicky pri vchodových dverách. Ale mnohí ľudia ich montujú aj na interiérové ​​dvere (napríklad v kanceláriách alebo firmách). Potom existuje klasické exteriérové ​​kovania, ktoré sa montuje najčastejšie na bránky alebo na podobné miesta. Majú svoje miesto predovšetkým vonku, preto sú vyrábané z kvalitného a odolného materiálu.

Potom existuje klasické interiérové ​​kovania, ktoré sa používa najčastejšie. A to je rozdelené na štítové kovanie a na rozetové kovanie. Kým rozetové kovanie má kľučku a otvor na kľúč oddelene, štítové kovanie je má naopak pospolu a tvoria tak jeden diel. Istá na kvalitu je inak nábytkové kovanie Blum.

Na akú stranu sú orientované vaše dvere?

Pri výbere vhodného kovania vám pomôže aj to, na akú stranu sú vaše dvere orientované. Smer vašich dverí si zapamätajte hlavne v prípade, že chcete kúpiť bezpečnostné kovanie alebo kovanie v štýle kľučka / madlo alebo guľa / kľučka.

Aká je hrúbka dverí?

Zaujímať vás bude iste aj hrúbka dverí. Väčšine ľuďom sa zdá byť hrúbka dverí úplne zbytočná, ale naozaj zbytočná nie je. Vďaka hrúbke hravo určíte dĺžku spojovacích skrutiek, teda namontujete dverové kovania bez najmenších problémov.