Naučte sa používať bylinky. Aké predovšetkým?

Keď človeka niečo sužuje, razom siahne po farmaceutických výrobkoch z lekárne. Lenže lieky nie sú v mnohých prípadoch to najlepšie, čo si človek môže naordinovať. Lieky sú naopak to, čo telo ruinuje. Aby ste predchádzali zdravotným komplikáciám, napriek tomu však vyliečili neduhy, ktoré vás práve sužujú, oplatí sa naučiť používať bylinky. Ale aké? Veď je tých byliniek požehnane!

Príroda ako taká je veľmi mocná a dáva nám naozaj mnoho darov. Bylinky sú jedným z nich. Ľudia by sa mali naučiť používať bylinky, a to predovšetkým z toho dôvodu, že človeka zbaví zdravotných problémov ďaleko efektívnejšie ako lieky z lekární. Prezraďme si, aké konkrétne bylinky sa oplatí užívať predovšetkým.

levanduľa lekárska

Na bylinkových záhradách je veľmi často pestovaná levanduľa lekárska. Jedná sa o pomerne aromatickú bylinku, ktorá má mnoho pozitívnych účinkov. Napríklad čaj z nej pomáha na vyliečiť cystitídu, levanduľový olej uľavuje pri menopauze alebo je úľavou na rozstrapatené nervy. S levanduľou sa tiež lieči prechladnutie, a to tak, že sa inhaluje. Okrem iného levandule pomáha pri problémoch so spánkom.

pamajorán obyčajný

Medzi tradičné liečivé bylinky patrí tiež pamajorán obyčajný, čo je bylinka, ktorá sa využíva predovšetkým pri príprave najrôznejších pokrmov, ktoré spadajú do stredozemné kuchyne. Dokáže liečiť nielen prechladnutie, ale tiež má protizápalové účinky, vie zmierniť zápaly ústnej dutiny alebo posilňuje srdcovú činnosť.

mäta pieporná

Mätu milujú mnohí z nás. Je známa pre svoju mentolovú vôňu a chuť. Vie upraviť zažívanie, tiež pomáha pri nechutenstve, zároveň zmierňuje ťažkosti so žlčníkom či pomáha liečiť prechladnutie. Taktiež má prozápalové účinky, ukľudňuje človeka a skvalitňuje jeho spánok, je to okrem iného aj prírodné afrodiziakum. K jej ďalším účinkom patrí úľava od bolestí hlavy, svalov a migrény, taktiež uľavuje od črevných problémov.