Džínsovina je opäť v móde. S ňou prichádza aj ďalšie retro kúsky

Ak milujete jednoduchosť, tento rok asi nepochodíte. Móda sa totiž rozhodla zviditeľniť hlavne extravagantné kúsky, ktoré má odvahu nosiť len málokto. Okrem ostňov, ktoré vychádzajú z pásikov, z topánok a kabeliek, sa opäť dostali do módy kúsky z minulosti – konkrétne zo sedemdesiatych, osemdesiatych rokov. Dalo by sa povedať, že ak nebudete vedieť, čo na seba, môžete sa inšpirovať legendárnymi muzikálovými zábery Horúčka sobotňajšej noci alebo Pomáda, pretože práve v týchto filmoch sa nosí všetko, čo sa nosí aj tento rok.

Opäť to tento rok bude hlavne o džínsovine. Okrem nej však do módy zavítajú aj iné retro kúsky všetkých farieb. Než prejdeme ku konkrétnym kúskom, je potrebné spomenúť, že vyhráte najmä s farbami. Neutralita nie je tento rok v móde, preto všetky šedej, čiernej alebo hnedej kúsky by sa mali z šatníka odstrániť.

Akým džínsovým kúskom dať prednosť?

Ako sme spomenuli, tento rok to bude hlavne o džínsovine, ktorá si svoje publikum získala už vlani. Už počas minulého roka sme sa mohli stretnúť s džínsovými bundami či slip-ony, ktoré sme si zamilovali na prvý pohľad. Okrem spomínaných kúskov sa nebojte ani Lacláče či lacláčových šat, ktoré budú aj tento rok veľa štýlové. Nezabudnite ani na šiltovky vyrobené z džínsoviny.

Aké retro kúsky prichádza opäť do módy?

A ako sme tiež vyššie uviedli, aj iné retro kúsky sa dostávajú do módy. Nielen, že tento rok bude všetko o farbách, ale tiež o kožených výrobkoch. Okrem klasických kožených búnd si zamilujete aj kožené ľadvinky, ktoré boli predtým obľúbené i nenávidenej. Opäť sú v móde kožené, masívne pásky, ktoré sú súčasťou snáď každého outfitu.

Nezabúdajte ani na široké gumičky, ktoré sme mohli vidieť v muzikálovom hite Pomáda, alebo na odhalené ramená, ktorá sme si zamilovali už vlani. Rovnako tak budú populárne rozširujúce sa sukne alebo lesklé veci, a to konkrétne poltopánky v zlatom či striebornom odtieni alebo kabáty v rovnakých farbách.