Najväčšie chyby v kúpeľniach. Ako ste na tom vy?

Kúpeľňa by mala byť priestorom, kde sa cítime príjemne a máme dostatok priestoru na relaxáciu. Možno ale aj vy obývate priestor, ktorý je úplne nevyhovujúci. Ako je na tom vaša kúpeľňa?

Kvalitné materiály?

Nemusíte mať hory uterákov a osušiek, ktoré škriabu a zle utierajú. Stačí, ak si zaobstaráte luxusné uteráky av rovnakej farbe aj luxusné osušky. Koľko ich budete potrebovať? Len toľko, koľko je členov vašej domácnosti. Vždy je lepšie mať kvalitné kúpeľňové predložky a ďalšie kúpeľňové textílie, ktorých máte síce menej, ale zato vám skvele slúžia.

Drogéria všade okolo

Jednou z najväčších chýb v našich kúpeľniach je fakt, že si svoje kozmetické pomôcky skladujeme na ploche vane. Tá sa potom veľmi dlho a zložito upratuje, navyše je na nej veľa pomôcok, ktoré mnohokrát ani nevyužívame. Máte tiež uzatvárateľnú skrinku, do ktorej môžete uložiť všetky potreby? Alebo sa vaša kozmetika nachádza všade naokolo?

Čistota ako zo žurnálu

Mnohé domácnosti naučili svoje deti, že treba každú sobotu upratovať. Už samotná predstava strateného času celého dňa skutočne nikoho neláka. Namiesto toho by ste mohli venovať upratovaniu kúpeľne iba päť minút denne. Po každom kúpeli ľahko utrite kachličky aj podlahu, vyčistite aj priestor vane, sprchového kúta aj umývadla. Každodenné rýchloupratovanie vám zaistí čistotu na každý deň.

Odpady, kapitola sama o sebe

Ako často čistíte odpad v kúpeľni? Pokiaľ budete využívať ekologicky šetrné čistenie, mali by ste odpady vyčistiť zhruba raz týždenne alebo raz za štrnásť dní. Nemusíte tak používať drastickú chémiu, ako v prípade, keď necháte situáciu dôjsť do tej doby, kedy už odpady takmer neodtekajú.

Ako je na tom priestor vašej kúpeľne? Tiež ste našli priestor na zlepšenie? Doprajte si aj vy kvalitné materiály, a predovšetkým uprataný priestor, ktorý vám bude robiť radosť aj skvelú službu. Hurá do novej kúpeľne!