Ako efektívne zabezpečiť bazén?

Aj keď sa s nami leto definitívne rozlúčilo, možno sa ešte trápite s bazénom, ktorý v súčasnej dobe zazimováváte. Bazén je súčasťou letných radovánok a bez neho by to rozhodne nešlo. Preto sa ponúka otázka, či ste ho tento rok v lete mali dostatočne dobre zabezpečený? Alebo k jeho zabezpečenie vôbec nedošlo? Ak ste ho nemali zabezpečený, možno sa vám stalo, že závistlivý sused sa na ňom podpísal. Rovnako tak mohli na vašu záhradu zamieriť nevítané návštevy, ktoré sa tiež na bazéne doslova vybláznili. Ak sa to tento rok stalo, budúci rok sa proti tomu obrňte správnym zabezpečením.

Nezabezpečený bazén je skutočne veľkým rizikom. Keďže bazén nie je malá investícia alebo nízkonákladová záležitosť, mali by ste svoj bazén skutočne dobre zabezpečovať. A my vám prezradíme, ako na to.

Investujte do bezpečnostnej plachty

Prvou možnosťou, ako zabezpečiť svoj bazén, je bezpečnostná plachta. Vďaka bezpečnostné plachte sa do bazéna nedostane ani veľmi vynaliezavý domáci maznáčik alebo dieťa, ktoré bude zvedavé. Síce je bezpečnostná plachta skvelým spôsobom, ako zabezpečiť bazén, na druhú stranu istú nevýhodou je neustále naťahovanie alebo skladanie plachty.

Nechcete zastrešiť bazén?

Ďalšou možnosťou, ako zabezpečiť bazén, je zastrešiť ho. Je to pravdepodobne najbezpečnejšie a najkomfortnejšie možnosť. Zastrešenie bazéna je dokonca možné zamknúť, teda môžete nechať deti hrať sa v okolí bazéna, tiež môžete pokojne spať, pretože váš bazén bude úplne chránený pred zlodejmi a chuligánmi.

Riešením sú aj lamely

Bazén je možné zakryť aj pomocou lamiel. Tie sa len rozprestrú po povrchu bazéna a tie tak spĺňajú základnú bezpečnostnú funkciu. Unesú dokonca aj dospelého človeka, ak by si na ne niekto stúpol. V súčasnej dobe sa dokonca vyrába aj s elektrickým pohonom, teda je môžete ovládať na diaľku.