Nebezpečný outfit tvorený lodičkami. Koľko centimetrov už ubližuje?

Ženy milujú lodičky, o tom niet sporu. Medzi celebritami je s obľubou nosia hlavnou módna ikona Victoria Beckham, ktorá sa preslávila hlavne sobášom s najviac sexy futbalistom sveta. Lodičky sú známou obuvou medzi ženami. Nie sú príliš pohodlné, ale dokážu dokonale predĺžiť ženskú nohu a dokážu tak opticky zvýšiť postavu ženy. Navyše sa dokonale hodí k elegantným outfitom, hlavne k šatám dlhým až po členky.

Aj keď sú pre mnohé ženy lodičky naozaj lákavé, lekári a mnohí odborníci odporúčajú, aby sme ich nenosili tak často. Vraj nám môžu škodiť. To je napokon fakt – vezmime si spomínanú módnu ikonu. Tá na lodičky doplatila. Pri nosení lodičiek si absolútne zdevastovala nohy, avšak ako sama hovorí – pre krásu sa musí trpieť.

Spýtali sme sa preto odborníkov na to, aké vysoké lodičky by mali byť, aby nám neubližovali. A zároveň sme sa tiež opýtali, koľko centimetrov nám už ubližuje.

Ženy nosia lodičky pravidelne

Podľa nedávnych štatistík a prieskumov nosí lodičky pravidelne až štyridsať percent žien v produktívnom veku. Obuv na vysokom podpätku skrátka dodáva ženám sebavedomie, o tom niet sporu. Navyše lodičky podporujú ženskú príťažlivosť, to je taky všeobecne známy fakt.

Ako sme však spomenuli, dlhodobé nosenie podpätkov nie je práve prospešné. Vysoké podpätky pôsobí negatívne a nepriaznivo na pohybový aparát. Zvyšujú riziko poranenia päty alebo zvyšujú pravdepodobnosť rozvoja vbočeného palca.

Ako vysoké podpätky sa môžu a nemôžu nosiť?

Podľa vedcov a odborníkov sú bezpečné obuvi s podpätkom vo výške troch až štyroch centimetrov. Vyššia podpätky sú už podľa mnohých odborníkov nebezpečenstvom, ktoré môže spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy. Zároveň sa však zmieňuje to, že vysokých podpätkov sa ženy nemusia vzdávať. Len ich majú nosiť len pri výnimočných príležitostiach.