Zariaďujeme bývanie do etno štýlu

Svoju domácnosť môžete zariadiť do mnohých štýlov. V súčasnej dobe sa preferuje takzvaný rustikálny štýl, kde hrá hlavnú rolu drevo a kvetinový motív. Tiež je populárny škandinávsky štýl, ktorý je plný jednoduchosti. Do ďalších obľúbených štýlov spadá napríklad minimalistický štýl, taktiež sa zariaďuje bývanie do retro štýlu. My sa však zamerajme na etno štýl, ktorý je veľmi zaujímavý. Zamilujú si ho najmä tí, ktorí milujú exotiku a inakosť. 

Už ste počuli o takzvanej etno štýle? Ide o štýl, ktorý milujú najmä cestovatelia, ktorí milujú kontakt s prírodou a berú do úvahy umení predkov. Etno štýl je špecifický rovnako ako životný štýl mnohých z nás. Nemožno dokonca úplne povedať, že zariaďujeme bývanie do etno štýlu, skôr možno povedať, že zariaďujeme bývanie tak, ako to cítime, a tak, aby šiel vidieť náš životný štýl. 

Pre etno štýl nie sú dôležité aktuálne trendy vo svete bývania, nezaujíma sa dokonca ani o to, čo je moderné a čo moderné nie je. Predmety v domácnosti sú chápané a brané ako jedinečnosti, ktoré majú svoj príbeh. Ako sme spomenuli, do úvahy sa tu berie najmä starodávne umenie a remeslá, ktorá bola v minulosti veľmi dôležitá a bez ktorých nie dalo žiť. 

Ako by mal etno štýl pôsobiť na človek 

Keď vojdeme do domácnosti, ktorá je zariadená do etno štýlu, mali by sme sa ihneď cítiť príjemne, uvoľnene. Typické je pre štýl najmä kombinovanie rôznych materiálov, kombinujú sa dokonca lesklé materiály s matnými, doplnky by mali byť nositeľmi rôznych ozdôb a dekorácií. 

Jednotlivé kúsky by mali byť z ciest a mali by byť niečím príťažlivé a niečím zvláštne. Kuchyňa by mala byť vyplnená tkanými koberčeky a kovovým riadom, zvyšné domácnosti by mali byť plné masívneho dreveného nábytku, ktorý má viditeľnú štruktúru dreva. V jednotlivých kusoch nábytku by sa mala skrývať samotná matka príroda. 

Aké kvety voliť do etno domácnosti? 

Čo sa týka kvetín, tie sú v tomto štýle naozaj nepostrádateľné. Orchidey sú rastliny, ktoré do etno štýlu patrí rovnako ako Calathea, ktorá nám prezradí, kedy ísť spať. Medinillamagnifica je ďalšia kvetina, ktorá by mala mať v etno domácnosti svoje miesto.