Kritériá pri výbere dámskych šiat

Každá žena túži po šatách, v ktorých bude vyzerať neodolateľne. Dôležité je len nájsť svoj strih. Aby ste zakryli to, čo na postave nie je pekné a naopak, zvýraznili přednosti.Je potrebné zdôrazniť, že vždy sa dá kúpiť model, ktorý vám sadne. Nemusí to byť hneď sťahovacie korzetové róba, ale voľný, splývavý strih, ktoré pristanú ako ženám plnšie postavy, tak i budúcim mamičkám.

Farba

Brunetkám s bledou pletíbudou slušať dámske šaty svetlé farby. Naopak dámy s tmavou pleťou, hnedými alebo zelenými očami ocenia čierne šaty. Blondínky so zelenými a modrými očimaby si mali vybrať šaty v teplých pastelových farbách. Červenovlásky farbu šiat riešiť nemusia, budú im pristanú svetlé aj tmavé farby.

Veľkosť

Pokiaľ si budete objednávať dámske šaty online, starostlivo si zmerajte obvod hrudníka, pásu a bokov. Hrudník – telo držíme natiahnuté, ruky v polohe mierne od tela. Boky – päty priložíme k sebe, zmeriame obvod tela v najširšom mieste medzi rozkrokom a pupkom. Obvod pása meriame v jeho prirodzenom mieste nad pupkom a pod hrudným košom.

Rozpočet

Štýlové a elegantné dámske šaty niečo stojí. Preto vopred popremýšľajte, koľko ste ochotná do nich investovať. Pripomíname, že k spoločenským šatám je nutné si zaobstarať aj vhodné doplnky – šperky, kabelka, lodičky, sponky do vlasov. To všetko navyšuje koncovú čiastku. V poslednej dobe si dámy pre výnimočné udalosti šaty požičiavajú v požičovniach s odevmi. Čo možno len odporučiť, nebudú vám zbytočne prekážať v skrini a na ďalšiu akciu sa môžete blysnúť v nových šatách.

Nechajte si čas na rozmyslenie

Nie je dobré sa nechať ukolísať výhodnou cenou. Radšej si urobte čas a v pokoji si prejdite viac online obchodov, kde ponúkajú dámske šaty. Takýto prieskum všetkých šiat nie je nikdy na škodu. Určite netúžite po situácii, kedy vám prídu narýchlo kúpené šaty a vy objavíte lacnejšie a oveľa krajší.

Skúšanie šiat

Rovnako ako starostlivo vyberáte svoju obuv, vyberajte aj dámske šaty. Vyskúšajte šaty v rôznych strihoch a štýloch, len tak nájdete tie pravé orechové, budete vyzerať nádherne a neodolateľne.

Kúpa dámskych šiat

Vždy je dobré vyskúšať viac farieb a strihov. Lesklej látky zvýrazní krivky tela, to by si mali uvedomiť všetky bacuľky, ktoré túžia rafinovane skryť a zamaskovať svoje nedostatky. Preto sa musí poobzerať po šatách ušitých z matnej látky. Vyskúšané, farba i materiál vám sedí, nie je dôvod váhať s objednávkou.