Plesne a všade lietajúce mole. Ako proti týmto problémom bojovať?

Každá gazdinka sa potýka s mnohými nepríjemnosťami vo svojej kuchyni. Niekto sa trápi so spáleninami na panvici, niekto iný zase nevie, čo robiť s všade lietajúcimi mole. Mnoho ľudí si myslí, že mole sú záležitosťou len leta, keď je horúco, lenže sú trápením aj v zime, kedy sa v domoch kúri. Mole sa skrátka uhniezdi v mnohom, nezáleží na tom, aké je práve vonku ročné obdobie. S príchodom jesene sa však začali vyskytovať plesne, ktoré sa začali vyskytovať v čase, keď sa začala vykurovacia sezóna. V domoch je zrazu vlhčeji, plesne sa teda radujú. 

Gazdinky si žiaľ už nevedia rady, preto sme sa im rozhodli pomôcť. Vyriešime nielen nepríjemné plesne a všade prítomné mole. 

Ako si poradiť s plesňami 

Plesne sa najčastejšie uchyľujú do rohov miestností, konkrétne u okien sa vyskytujú najviac. Pomoct síce môže obyčajné SAVO, ktoré ich zlikviduje skutočne do pár minút, ale ako plesniam predchádzať, aby sa zákrok z chemickým savé už nemusel opakovať? Odpoveď je však jednoduchá, stačí si kúpiť obyčajný odvlhčovač vzduchu, ktorý zatočí s vlhkosťou, ktorá sa vo vzduchu pohybuje. Vďaka tomu sa plesne zatiahnuť a doslova zmizne a už sa neukážu. 

Ako si poradiť s všade lietajúcimi mole 

Čo sa týka problému nazývaného „mole“, s tými je to krapet zložitejšie. Musíme vykonať o niečo dlhšia zákrok proti nim. Najskôr sa treba zbaviť všetkých surovín, v ktorých sa mole usídlili. Potom je dobré všetky skrinky utrieť, najmä sa musí prejsť rohy skríň, kde si často robia sídlo. Potom vám pomôže obyčajná levanduľa, ktorú položíte dovnútra skriniek. 

Ako si poradiť so spáleninami, aby sme si nezničili panvicu 

Aj spáleniny trápia mnohé ženy v domácnosti. Väčšina to rieši tak, že si vezme drôtenku, čím však dôjde k nenávratnému poškodeniu panvy. Lepšie je nakrájať citrón na kolieska, potrieť spáleniny citrónom, kolieska nechať v panve a následne zaliať popáleninu aj s citróny horúcou vodou. Po polhodine spáleniny pôjdu krásne zotrieť jednoduchým obrúskom.