Tri doskové hry, ktoré oceníte mať doma, keď bude pršať

Bohužiaľ jeseň nepriniesol len chladnejšie počasie, ale priniesol aj neustály dážď a vietor. Vonku to často vyzerá, ako keby sa blížila Apokalypsa. Ak sa vám práve nechce von alebo ak skôr nemôžete, pretože je vonku naozaj škaredo, radšej si s rodinou či priateľmi uvarte čaj, urobte si niečo dobré pod zub a zahrajte si starú dobrú stolovú hru, pri ktorej sa dobre pobavíte. Dnes ich v obchodoch nájdete mnoho, pre akú sa nakoniec rozhodnete vy? 

Keď pôjdete do obchodu a budete si chcieť kúpiť nejakú plochých hru, budete až prekvapení, aké hry sa v obchodoch nachádza a koľko ich je vyrobených. Predtým to bolo o pár hrách, teraz je výber tak široký, že v hračkárstve alebo v podobnom obchode strávite dlhé hodiny. Aby ste však išli na istotu, odporučíme vám tri doskové hry, pri ktorých sa pobavia celá rodina. 

1) Dostihy a stávky / Monopoly 

Dva tipy v jednom – aj tak je možné označiť prvý tip od nás. Keďže sú obe hry takzvane „na jedno brdo“, prečo je neodporučiť spoločne. Kým Dostihy a stávky sú typickou hrou o investovanie do koní a nie sú nijako inovované, Monopoly sú viac prispôsobené modernému svetu. Umožňujú zkupovat si nehnuteľnosti. Predtým to bolo tak, že sme museli platiť klasickými papierovými peniazmi, teraz máme možnosť bezkontaktné platby, čo mnohí hráči (najmä bankár) ocení. 

2) IKnow 

Ak by sme mali vymenovať nejakú novšiu hru, spomenuli by sme rozhodne hru I Know. Jedná sa o vedomostnú hru, ktorá sa však pýta na otázky zo všetkých odborov. Vďaka hre sa dozviete, aké sú vaše vedomosti z prírody, z filmu alebo z literatúry, tiež sa dozviete niečo o histórii a umení. 

3) Activity 

Najlepšia party hra je jasná – sú ňou Activity, u ktorých sa pobavia celá rodina či celá banda priateľov. Keďže pozná hru úplne každý, nie je potrebné ju nijako zvlášť predstavovať.