Tipy, rady a triky, ktoré skrášlia záhradu

Majte tento rok krajšie záhradu, než akú ju má váš sused! Nie je to tak ťažké, ako sa môže zdať. Za krásnou záhradou stojí síce dostatok starostlivosti, starostlivosti a trpezlivosti, ale na druhú stranu za krásnou záhradou stojí aj niekoľko tipov, trikov a rád. Ak si chcete tento rok ugrilovať skvelý steak práve na krásne záhrade, odporúčame sa niekoľko tipov a trikov riadiť a dbať na ne. Čo teda záhradu skrášli?

Drevené prvky sú moderné

Máte nadbytok dreva? Prečo ho nevyužiť? Drevo aj z vyrúbaného stromu sa vždy hodí a krásne vám oživí záhradu. Urobte si z dreva treba truhlík alebo si z dreva vyrobte vtáčiu búdku či lavičku. Takéto drevené prvky sú moderné nielen v každom bývanie, ale aj na záhrade.

úhľadné chodníčky

Aby nechodilo po vašom udržiavanom trávniku, urobte si na záhrade úhľadné chodníčky, okolo ktorých si vysádzajte rozmanité rastliny a rozestavějte solárne osvetlenie. Chodníky opäť dodávajú záhrade šmrnc. Nezáleží na tom, či sú chodníky z dreva alebo vystavané z kamenia, všetky materiály majú niečo do seba!

Stavte na romantické osvetlenie

Záhrada je väčšinou oázou pokoja a romantickým miestom, kde budete s partnerom tráviť svoj čas. Preto pridajte na romantike a kúpte si na záhradu romantické osvetlenie napríklad v podobe lúči, kahanov alebo gélových sviečok. Ak sa rozhodnete pre solárne osvetlenie, ktoré sme spomenuli v bode vyššie, budete radi za ušetrenú energiu. Solárne osvetlenie totiž funguje vďaka slnečnému svitu, spotreba energie sa teda nijako nezvýši.

Dovoľte rastlinám, aby sa plazili

Aj keď plazivé rastliny plaziaci sa po dome ničí fasádu, neznamená to, že im musíte nutne zakázať plaziť sa. Čo napríklad do záhona zapichnúť potrebnú oporu, napríklad v podobe pekných štýlových kovových rebríčkov či v podobe niečoho podobného? Rastliny sa nebudú plaziť po fasáde domu, ale po svojej opore a bude to vyzerať naozaj fantasticky!