Výhody a nevýhody živého vianočného stromčeka

Keďže nám vianočné sviatky klopú na dvere, ľudia začínajú šalieť. Je to každoročné šialenstvo, ktoré sa vzťahuje na darčeky a na to, či sa stihne kúpiť všetko, čo sa kúpiť má a musí. V súčasnej dobe sa okrem darčekov ľudia starajú aj o to, aby mali krásny vianočný stromček vo svojej obývačke. V tejto súvislosti sa však ponúka otázka, aký vianočný stromček tento rok kúpiť? Máme investovať skôr do živého vianočného stromčeka alebo máme dať prednosť umelému stromčeka, ktorý síce nevoňajú, ale za to vydrží dlho? 

Najmä do domácností, kde sú malé deti, sa má zhotovovať živý vianočný stromček. Dôvod je prostý – predsa len živý vianočný stromček do domu prinesie tú pravú vianočnú atmosféru. Na druhej strane nie je ale nič zlého ani na klasických umelých stromečcích. 

Je to teda veľké dilema, ktoré sa každý rok snažíme zvládnuť čo najskôr. Ak je vaším horúcim kandidátom práve živý vianočný stromček, prinášame vám zoznam výhod a nevýhod, aby ste sa rozhodli naozaj objektívne. 

Výhody živého vianočného stromčeka 

vône 

vianočná atmosféra 

Medzi výhody živého vianočného stromčeka patrí rozhodne to, že živé vianočné stromčeky nádherne vonia. Aj vôňa sa podieľa na vianočnej atmosfére, ktorá vládne našim domácnostiam, o tom niet sporu. Keď ale okolo stromčeka budete chodiť, opatrne, nech sa nepíchnete. 

Nevýhody živého vianočného stromčeka 

cena 

opadávanie 

jednoročný záležitosť 

K hlavným nevýhodám vianočného stromčeka patrí rozhodne to, že sa jedná o jednoročný záležitosť. Kým investície do umelého vianočného stromčeka vydržia aj niekoľko rokov, živý stromček sa kúpi tento rok a budúci rok sa musí kúpiť nový. Vďaka čím ďalej viac sa zvyšujúce cene nie sú živé stromčeky vždy dobrou voľbou. 

Okrem toho vianočné stromčeky v živej podobe opadávajú, čo znamená, že musíte aj počas vianočných sviatkov okolo stromčeka chodiť stále dokola sa metličkou alebo vysávačom.