Typy sušičiek, ktoré môžete mať vo svojej domácnosti

Kým v niektorých domácnostiach sa stále suší bielizeň na sušiaku, v iných domácnostiach sa využíva na sušenie sušičky. V súčasnej dobe sa jedná o obrovský hit, ktorý je veľa propagovaný na sociálnych sieťach. Mnohí ľudia si ju nemôžu vynachváliť, ale samozrejme sa nájdu aj odporcovia tejto technológie, ktorá má ľuďom ušetriť čas nielen spojený so sušením bielizne, ale aj s jeho následným žehlením. Ak patríte do prvej skupiny ľudí, a síce k zástancom tejto technológie, ktorá sa nachádza v kúpeľni každej modernej domácnosti, prezradíme vám typy sušičiek, s ktorými sa môžete stretnúť, alebo ktoré si môžete zaobstarať.

Zoznam typov sušičiek sa hodí aj pre jedincov, ktorí ešte len uvažujú o kúpe sušičky. Počuli o nej samej chvály, a tak rozmýšľa nad tým, že do tejto inovácie teda zainvestujú. Pokiaľ k týmto ľuďom patríte, máme pre vás spomínaný zoznam typov.

ventilačné sušičky

Na trhu sa môžete stretnúť s ventilačnými sušičkami, čo sú sušičky, u ktorých je horúci vzduch s parou odvádzaný cez vetraciu trubicu mimo miestnosti. Trubicu nemožno napojiť na komín alebo na vzduchotechniku, čo je akási nevýhoda týchto sušičiek. Možno aj preto sa tento typ sušičiek využíva už skôr len v komerčných prevádzkach.

Práčka so sušičkou

Najpraktickejšie riešenie je zaobstarať si práčku spoločne so sušičkou. Ak máte v kúpeľni alebo v kuchyni málo miesta, toto je ideálne riešenie vašej situácie. Veľakrát však nie je možné usušiť naraz všetko vyprané prádlo, často je potrebné rozdeliť vyprané prádlo na dvakrát, aby došlo k úplnému vysušeniu.

kondenzačné sušičky

Na trhu sa tiež stretnete s takzvanými kondenzačnými sušičkami. Niektoré majú vykurovacie teleso, iné majú zase tepelné čerpadlo. Čo sa týka kondenzačných sušičiek s tepelným čerpadlom, tie fungujú podobne ako obrátenej chladničky. Sú špecifické svojou vysokou úsporou energie. Čo sa týka druhého typu, v tomto prípade je sušenie podstatne kratšia a sú ďaleko lacnejšie ako sušičky s tepelným čerpadlom.