Typy podlahových krytín, ktoré môžu zdobiť váš interiér

Je pred vami dôležité rozhodovanie, a síce aká podlahová krytina je pre vás tá najlepšia? Aby ste sa tešili z maximálneho komfortu, ktorý doma budete pociťovať, musíte nájsť tú najlepšiu podlahu pre vás. Rozhodujúca je nielen cena, ale aj jej životnosť a vlastnosti. Do úvahy berte miestnosť, v ktorej sa bude podlaha nachádzať. Od nej (a miery zaťaženia podlahy) sa totiž bude výber podlahovej krytiny taktiež do veľkej miery odrážať.

Drevené podlahy sú do konca života

Teda skoro, keď sa o ne dobre staráte a renovujete ich, prípadne nanášate ochrannú vrstvu proti poškodeniu. V každom prípade sú drevené podlahy jednými z tých, ktoré skutočne vydržia dlhé roky. Navyše vnesú do vášho domova kus prírody, čo sa v súčasnej dobe plnej moderných vymožeností a technológií rozhodne hodí, nemyslíte?

Pri výbere drevenej podlahy máte na výber z niekoľkých možností. Ponúka sa masívne drevo, ktoré je najdrahšie, ale najdlhšie vydrží, aj viacvrstvové podlahy skladané z dvoch alebo troch vrstiev, kedy tá nášľapná je vždy kvalitnejšia, alebo je možné investovať do palubkovej podlahy známej hlavne z hradov a zámkov, ktoré dnes navštevujeme v rámci nedeľných výletov.

Vinylové podlahy sú na vzostupe

Za aktuálny trend môžeme označiť vinylové podlahy, ktoré sú v súčasnosti na vzostupe. Nehovoríme už o prírodnej podlahe, jedná sa o umelý materiál, ktorý sa pýši radom pozitívneho. Svoje uplatnenie si našli hlavne v bytových jednotkách alebo komerčných priestoroch, kde dominujú hlavne lepené vinyly, prípadne existuje aj plávajúci vinyl.

Aj keď v prípade poškodenia je nutné danú časť vymeniť (nie je možné ju renovovať ako pri dreve), vinylové podlahy sú vysoko odolné, a tak sa takého scenára nemusíte príliš obávať.

Lamino ako najlacnejšia cesta

Za najlacnejšiu cestu sa považuje tradičné lamino. Laminátové podlahy môžu byť imitácia dreva čiže je to spôsob, ako rádoby prírodný prvok mať vo svojom interiéri. Ponuka dekorov je však široká a nakoniec môže byť skutočne akákoľvek.