Čo má vplyv na cenu kryptomien?

Aj keď sú kryptomeny trendom posledných rokov, vo svete investícií nie sú žiadnou novinkou. K ich vzniku došlo už v deväťdesiatych rokoch, kedy vznikli prvé kryptomenové projekty. Spočiatku sa však jednalo skôr o neúspešné pokusy, úspech zaznamenal až Bitcoin, ktorý bol postavený na open source softvéri. Vďaka tejto doposiaľ najznámejšej kryptomene vzniklo množstvo iných, ktoré sa ju snažili napodobniť. A dnes je teda naozaj, z čoho vyberať. Každú kryptomenu však ovplyvňuje rad faktorov čiže ani tu nie je zaručené, že vždy bude jednať o výnosnú investíciu.

Všeobecne, pokiaľ nemáte dostatočne naštudované kryptomeny alebo stojíte na samých začiatkoch, tak je vhodné sa učiť z výukových kurzov o kryptomenách.

Vývoj kryptomien je ako na hojdačke

Nakupovanie kryptomien je veľmi jednoduché, na druhú stranu následné zotrvanie alebo ďalšie úvahy spájajúce sa s tým, či dôjde k predaju alebo nákupu virtuálnej meny sú tým, čo je ďaleko zložitejšie. Kryptomeny, respektíve ich vývoj je totiž ako na hojdačke a mení sa prakticky každou minútou.

Za posledné dva roky sme boli svedkami toho, ako dosiahli virtuálnu menu svoje rekordné hodnoty. Tiež sme však niekoľkokrát prizerali veľmi strmému pádu, ktorý mnoho investorov dostal prakticky do kolien. A nie je vylúčené, že teraz dôjde k niečomu podobnému.

Na kolísavý charakter má vplyv niekoľko faktorov

Digitálne meny sa však napriek tomu všetko stali doslova fenoménom. A aj keď sa teraz stretávajú so svojím dňom, mnoho ľudí len napäto čaká, až opäť vystrelí k výšinám. Rovnako ako predtým, aj teraz to môže prísť prakticky neplánovane, úplne náhodou. Veď sme boli svedkami toho, že stačil jeden jediný príspevok na sociálnych sieťach a došlo k enormnej búrke na burzách a trhoch.

Okrem vplyvných ľudí má vplyv na cenu kryptomien aj mnoho ďalších faktorov. Je však pravdou, že publicita je tým najzásadnejším, čo kryptomeny a ich hodnotu ovplyvňuje najviac. Samozrejme istou mierou majú na cenu vplyv aj aktuálne výkyvy na trhoch alebo ekonomická situácia vo svete. Prípadne všetky kroky, ktoré sú voči kryptomenám urobené. Vo chvíli, keď Čína alebo iné štáty začali proti virtuálnej mene zbrojiť, došlo k výraznému prepadu. Keď však v niektorých štátoch došlo k ich uzákoneniu, razom išla hodnota zase strmo nahor.