Dovolenka na bicykli? Vyrazte do rakúskeho Leogangu

Cyklistika je veľmi populárny, a to aj na dovolenkách. Pokiaľ si myslíte, že v Česku už máte všetko zaujímavé zjazdené, môžete vyraziť do zahraničia. A nemusíte ísť ďaleko. Zaujímavé možnosti nájdete hneď u susedov – v Rakúsku. Oblasť Saalfelden Leogang je ideálna ako pre rodiny s deťmi, ktorí využijú najmä cyklotrasy, tak aj pre milovníkov adrenalínového jazdenia. Môžete si užiť jazdu po vysokohorských chodníkoch. Či už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek variantu, vždy sa môžete tešiť z nádhernej prírody!

Kde leží Leogang?

Región Saalfelden Leogang nájdete asi 70 km juhozápadne od Salzburgu. Je súčasťou Álp, takže sa môžete tešiť na nevšedné zážitky. Okrem samotnej cyklistiky môžete využiť aj iné možnosti dopravy, ako je napríklad lanovka. Lanovky v tejto oblasti sú na cyklistov pripravené, takže si stačí zakúpiť špeciálny cyklistický cestovný lístok, vyjsť aj s bicyklom nahor a potom už len schádzať kopce. Táto oblasť je robená pre všetkých cyklistov – nájdete tu rovinky a krátke trasy, ale aj náročné horské chodníky pre cyklistov, ktorí sa neuspokoja len tak s niečím.

Kulinárska túra na elektrobicykloch

Ide o veľmi obľúbený spôsob cestovania, ktoré spočíva v tom, že cyklistická trasa vedie okolo rôznych gurmánskych zastávok. Tu si môžete oddýchnuť, ale aj ochutnať rôzne regionálne špeciality. Takto spoznáte nielen okolitú krajinu, ale aj časť kultúry zeme (ochutnávanie miestnych pokrmov je veľmi dôležité pre dokonalé poznanie každej zeme).

Epic Bikepark Leogang

Táto trasa sa hodí najmä pre cyklistov, ktorí na svojich cestách vyhľadávajú adrenalín. Že je trasa naozaj náročná sa odvíja od toho, že sa tu organizujú svetové poháre v zjazde. A to už od roku 2010. Pravdou ale je, že nemusíte byť úplne profesionál, aj tieto trasy ponúkajú kratšie a menej náročné zjazdy, ktoré ocenia aj tí, ktorí sa ešte len učia.