Desať náznakov, ktoré vám pomôžu premýšľať ako bohatý člověk

V tomto článku predstavíme niekoľko rád TonyhoRobbinse, odborníka na život a podnikanie. Vďaka svojej obrovskej energii, odhodlanie a filantropické povahe sa z neho stal vyhľadávaný odborník na to, ako dosiahnuť plnohodnotný život a kariéru. Tu sú jeho rady, ako zmeniť svoje zmýšľanie, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na váš život a financie.

1) Majte cieľ

V každom živote je dôležité nájsť správny cíl.Robbins tvrdí: „Ak existuje niečo, prečo ste stvorený, tak pre to máte aj obrovský príliv energie, o ktorej by sa väčšine ľudí ani nesnívalo. My všetci to niečo máme, bohužiaľ veľa z nás na to nikdy nepríde. „Čím viac vás nadchne vlastný životný cieľ, tým budete výkonnejší.

2) Nevyhadzujte svoj čas kvôli peniazom

„Ak pracujete kvôli tomu, aby ste žili, vtedy zahadzujete svoj čas kvôli peniazom,“ napísal v článku v magazíne Entrepreneur. Nikdy nezáleží na tom, koľko peňazí zarábate, záleží len na tom, koľko ste schopní ušetriť. Ak si nejaké peniaze neodložíte, ľahko môžete prísť o všetko. Čím viac ich ušetríte, tým skôr sa môžete začať sústrediť na veci, na ktoré chcete míňať svoj čas.

3) Učte sa vďačnosti

Každé ráno venuje trochu svojho času premýšľanie nad vecami, za ktoré je v živote vďačný. To mu pomáha naštartovať deň. Každý to môže vyskúšať a skvelé je, že je to tak jednoduché. Aby ste v tom vytrvali a urobili si z toho zvyk, môžete si dokonca začať písať svoj denník vďaky.

4) Buďte disciplinovaný investor

Svoju najlepšiu radu týkajúcu sa financií uverejnil Robbins v rozhovore pre Time Money. „Nemyslite si, že čím väčší risk, tým väčší zisk. Myslite skôr na zisk s najmenším možným rizikom a buďte v tom disciplinovaný.

5) Nebojte sa neúspechu

Strach z neúspechu má každý, a ak skúšate robiť všetko možné, aby ste sa mu vyhli – je to zle. „Často je neúspech potrebný k ďalšiemu učeniu sa.“

6) Na sebe pracujte usilovnejšie než na všetkým ostatným

„Nájdi spôsob, akým do všetkého pridáš viac úsilia ako ostatní a už nikdy viac sa nebudeš musieť obávať o nič,“ radíRobbins. „Každý deň pracuj na sebe samom viac ako na čomkoľvek ostatným, pretože ak sa staneš inteligentnejším, hodnotnejším a kvalifikovanejším – tak pre ostatné získaš na cene.“

7) Šetrite automaticky

Zvyšovanie úspor je dôležitou súčasťou bohatého života. Porozprávajte sa so zamestnávateľom, nech vám do dôchodkového fondu posiela určité percento platu. Ak sa to deje automaticky bez toho aby ste o tom premýšľali, peniaze sa začnú kopiť a rast vďaka sile zložených úrokov.

8) Dajte aj to posledné

Štedrosť je ďalším kľúčom k bohatstvu a nezáleží na vašom príjme. Pozitívom tohto kroku na vaše financie je, že sa naučíte žiť z menšieho množstva peňazí a stanete sa v tejto oblasti rafinovanejšom.

9) Buďte silný

„Ak ste psychicky dostatočne silný, tak nielen že náročnú situáciu prežijete ale ju aj úspešne zvládnete. Samozrejme ak sa nenecháte svojím okolím ovládať, „zmienil sa v magazíne Success. „Je to naozaj len o ovládnutie síl vo vašom vnútri, takže môžete bojovať s okolitým svetom.“

10) Pokrok rovná sa šťastie

„To, čo nám pomáha cítiť sa živými je rast, a keď rastieme, môžeme tiež dávať,“ prezradil pre The New York Times.