Greenery, čiže zelená je farba roka 2017

Aj keď nepatríte medzi milovníkov zelenej farby, možno sa naučíte túto sýto zelenú farbu jednoducho milovať. Pripomína nám zeleň a jej symbolika viedla spoločnosť Pantone pre jej výber v tomto roku. Každoročne sa zíde partia predstaviteľov najrôznejších farebných štandardov na svojej dvojdňovej schôdzke a vyberú špeciálne farbu pre daný rok. Popredná svetová spoločnosť Pantone sa zaoberá farbami. Tento rok stanovila farebný odtieň, ktorým sa bude riadiť nielen celý módny priemysel, ale všetci dizajnéri a špecialisti naprieč všetkými možnými odvetviami. V minulom roku vládli hneď dve farby v podobe ich kombinácie, ako je pastelová ružová a modrá, teda Rose Quartz a Serenity.

Farba s názvom Greenery

Pre tento rok 2017 bola teraz vybraná veľmi svieža zelená farba pod názvom Greenery. Predstavuje malé vykukujúce čerstvej zelené lístky trávy, stromov i rastlín na jar. Presne taká farba tento rok bude podľa Pantone kraľovať naprieč všetkými sektormi. Konkrétne číselný kód odtieňa je Pantone 15-0343, ak by ste si ju chceli zaobstarať domov. Osobitý štýl a vlastný názor môžete vyjadriť aj prostredníctvom farieb. Dajte najavo svoje pocity i životné postoje. Spoločnosť Pantone tak vykonáva vlastne niečo trochu podobné, ale tak nejako opačne. Volí vždy presne takú farbu, ktorá potom bude prezentovať spoločenskú náladu a jej postoj, ktorý sa v globálnej kultúre práve odohráva.

Čerstvá zeleň a Pantone

Ide o osviežujúci a revitalizujúci príjemný odtieň. Táto zeleň je symbolom všetkých nových začiatkov. Evokuje v nás prvé dni na jar v momente, keď sa prebúdza príroda. Ľudia sa zhlboka nadýchnu, naberú silu a dostanú novú energiu. Zeleň je v celej prírode základnom neutrálnym odtieňom. Čím viac sú potom ľudia dnes ponorenie v uponáhľanom modernom životnom štýle, tým väčší je pre nich ich vrodená túžba nechať sa ponoriť sa do tejto prirodzenej fyzickej krásy a pocitu vnútornej jednoty sveta v čare prírody. Farbu roka a jej vhodné farebné kombinácie zaraďte do svojho bývania aj vy. Zdvihne vám totiž náladu a vyčarí úsmev na tvári.