Bojíte sa krádežou? Kúpte si prídavný zámok

V poslednej dobe sa stále viac objavujú krádeže a vlámania a zlodeji sú už oveľa šikovnejší ako predtým. Prekonať jeden zámok pre nich nie je prekážkou. Ak sú vaše dvere, aj keď sú bezpečnostné, vybavené iba jedným zámkom, ide síce o lacnejší variant, ale nie moc bezpečnú. Sú ešte ďalšie možnosti, ktorých môžete využiť. Mnoho zamykacích bodov je v takomto prípade ovládané len tým jedným kľúčom a tento centrálny zámok je takto naozaj veľmi zaťažovaný. Pre chvíle, kedy ste napríklad doma a nemáte tendencie zamykať, je ale práve podľa štatistík najväčšie nebezpečenstvo vlámania, a zamykať je nutnosťou. Uľahčite si teda prácu a skúste prídavné zámky.

Prídavný horný zámok, ktorý je vybavený takzvanou vrtuľkou, umožňuje zamknutie z vnútornej strany domu či bytu, aj bez použitia kľúča. Váš spolubývajúci, ktorý sa vracia domov neskôr, pokojne môže zámok pomocou kľúča zvonku bez akýchkoľvek problémov odomknúť. Ako si najlepšie vybrať správny prídavný zámok? Všetky prídavné bezpečnostné zámky sa najmä montujú na vstupné dvere vašich bytov, domov, spoločností i kancelárií. Všade tam, kde sú inštalované bezpečnostné dvere sa hodia práve prídavné zámky pre zväčšenie počtu uzamykacích bodov dverí. Tým dôjde aj k zvýšeniu bezpečnosti proti zlodejom a násilnému vniknutiu.

Ďalšou možnosťou je tiež zjednotenie zámkov, teda cylindrických vložiek, hlavného kovania a vrchného zámku na jeden zhodný kľúč a systém generálneho kľúča. To veľmi uľahčí zamykanie vašich zámkov, kedy nebude nutné už viac hľadať, ktorý kľúč patrí práve k tomu správnemu zámku. Asi najbezpečnejšie a zároveň najúčinnejšie sú takzvané viacbodové vrchné prídavné zámky. Tie sa potom montujú na dvere, ktoré sú otvárané do miestnosti. Existujú tiež prídavné zámky so zadlabacím zámkom, a u tých sa závora zámku zamyká už priamo do otvoru v zárubniach. Ten sa vytvorí pri montáži zámku. Tu platí vysoká odolnosť proti prekonaniu. Tento variant je možno aj s bezpečnostným retiazkou.