Aké kvety rozžiari vašu predzáhradky?

Každý dom by mal byť nejako zvláštne. Vždy by sa vám pri pohľade na neho malo rozžiariť celé telo a mali by ste sa zrazu cítiť naozaj pyšní na niečo, čo ste vybudovali vlastnými rukami. Rad ľudí dbá len na interiéry, ale dom je váš aj s predzáhradkou i s fasádou – skrátka aj na vonkajšie vzhľad dbajte, pretože aj ten patrí k celému domu, nielen jeho vnútro. Fasádu nevoľte vo farbách pestrých, pretože to sa k domu naozaj nehodí. Len upútate nechcenú pozornosť, o akú samozrejme nestojíte. Skúste to preto radšej s obyčajnými farbami.

Pekná je samozrejme biela, ale tiež môžete voliť aj trochu krémovejšia farby – napríklad béžovú alebo iný krémový odtieň. Samozrejme môžete zapátrať aj v pestrejších odtieňoch, ale voľte ich s miernym tónom – pestré farby v plnej svojej kráse nie sú vážne dobrou voľbou. Avšak nie je to len o fasáde alebo napríklad o oknách, dverách a vrátach, ktoré by mali ladiť s ostatnými vymenovanými vecami, ale aj o predzáhradke, ktorá vám vždy vyčarí úsmev na tvári a vďaka ktorej si môžete založiť jar aj v temnejších propršených dňoch.

Aké kvety si na svoju skalku pred domom zasadiť?

Rad ľudí má okolo svojho chodníka malé záhony, ktoré môže krásne posiaty kvetmi. Avšak niektorí majú napríklad len malú skalku pri dverách, na ktoré si môžu tiež vypestovať svoje obľúbené kvety. Medzi jarné kvietky sa radí rozhodne Primula, ale tie sú predovšetkým vhodné iba na začiatok jari. Potom sa krása mení v tulipány.

Ak však túžite po kráse, ktorá vám vydrží od jari až do leta, pomaly niekedy až do jesene, a ktorá vám pri riadnej starostlivosti rozkvitne každým rokom, skúste to s ružami. Práve u nich môžete pozorovať, ako sa krásne rozpínajú a ako kvitnú, bez toho aby ste s nimi museli robiť viac, než je trochu ostrihať vo chvíli, keď spadnúť zimné mrazíky. Niektoré miesta dolaďte jenom kvety čisto zelenými, aby vám vytvorili nádherný podklad pre samotné farebné kvety.