Čo psychicky silní ľudia nerobia

Často počúvame „Myslite pozitívne a zlo sa v dobro obráti.“ Podobné múdrosti majú svoju pravdu, ale asi vám veľmi nepomôžu dosiahnuť daný cieľ, ak sa nezdravým spôsobom správate. Človek sa musí pozerať na svet pozitívne, zbaviť sa škodlivých myšlienok a pocitov, je nutné denne budovať mentálnu silu. Je nutné sa naučiť pomenovať svoje nedostatky a praktizovať rôzne cvičenia, ktoré vám pomôžu na ceste za lepším ja.

Tu je 13 vecí, ktorých sa treba vyvarovať:

1. Plytvanie času sebaľútosťou

Život prináša nielen radosť, ale aj utrpenie – choroba, dlhy, smrť blízkej osoby. Mnohé nástrahy a utrpenie života sú nevyhnutné. Sebaľútosť nič nevyrieši, namiesto ľutovanie sa hľadajte veci, za ktoré môžete byť vďační.

2. zriekanie sa moci nad vlastným životom

Viniť iných ľudí za svoje nešťastie – tadiaľ cesta nevedie. Rovnako tak vezmite ľuďom moc nad vaším životom a prijmite zodpovednosť za vlastné myšlienky, pocity a správanie.

3. Strach zo zmeny

Je pochopiteľné, že najlepšie sa cítime v známom prostredí. Ovšem zmena je život, a preto sa ju nevyhýbame. Čím viac budete trénovať svoju schopnosť vyrovnať sa z nepríjemným pocitom spojeným so zmenami – tým väčšiu sebaistotu získate v budovaní svojej budúcnosti.

4. Plytvanie času na vecami, ktoré neviete zmeniť

Príliš často sa v mysli venujeme tým nesprávnym veciam. Namiesto toho, aby sme sa pripravovali na búrku, vkladáme energiu do zbytočných túžob a prosieb, aby búrka neprišla.

5. Snaha uspokojiť ostatné

Nesmie stále brať ohľady na to, čo by niekto povedal. No aby ste žili skutočne autentickým životom, musíte sa držať svojich zásad a hodnôt aj v prípade, že vaše rozhodnutie nie sú populárne.

6. Strach z premysleného rizika

Naučte sa adekvátne zhodnotiť a premyslieť si riziko a robte správne rozhodnutia, ktoré vás posunú dopredu.

7. Žiť v minulosti

Lipnúť na minulosti, znamená prešľapovať na mieste.

8. Opakovať rovnaké chyby

Mentálne silní ľudia svoje chyby neskrývajú a nesnažia sa ich odôvodniť výhovorkami. Namiesto toho v nich vidí príležitosť pre svoj osobnostný rast.

9. Závisť cudzieho úspechu

Ak máte jasno v definície vlastného šťastia, prestanete závidieť ostatným ľuďom ich úspech a zamerajte sa na plnenie vlastných snov.

10. Vzdať sa po prvom neúspechu

Neúspech nemá nikto rád a je takmer nemožné stať sa úspešným človekom a nezažiť pár zlyhania. Neúspech úspešných ľudí neodrádza, naopak je nakopne k ďalšej práci.

11. Strach zo samoty

Máte zo samoty strach? Tak konajte dobro, venujte sa charite a iným bohumilým veciam a hneď sa nebudete cítiť osamotení.

12. Pocit, že svet vám niečo dlhuje

Každý má talent a schopnosti, ktorými môže urobiť svet lepším. Bez ohľadu na to, či je k vám svet „férový“.

13. Očakávania okamžitých výsledkov

Málokto sa môže tešiť z rýchleho úspechu vo svojom podnikaní. Očakávania okamžitých výsledkov vedie jedine ku sklamaniu. Mentálne silní ľudia sú si vedomí, že skutočná zmena vyžaduje čas a sú ochotní na sebe tvrdo pracovať.