Zoznam top českých filmov posledných rokov

Chladné zimné večery úplne zvádza k tomu si pustiť nejaký dobrý film. Najradšej by sme zašli do kina, čo je trochu väčší zážitok ako obyčajné sledovanie filmov z pohodlia domova, ale na druhú stranu v kinách hrajú samé graficky upravené americkej zlátaniny, na ktoré nie vždy máme chuť ani náladu. Veľakrát by sme si radšej pustili dobrý český film, ktorý nás poteší a zahreje pri srdiečku. Lenže česká kinematografia nemá za sebou práve najlepšie roky, trochu to napravil minulý rok, kedy prišlo do kín veľa, veľa skvelých českých snímok, z ktorých mnohé pojednáva o skutočných udalostiach. Spomeňme si preto top české filmy za posledné roky, na ktoré sa oplatí pozrieť, aj keď mnohokrát hodnotenie na internete hovoria o opaku. 

Po čom muži túžia 

Ak sa chcete zasmiať, odporúčame komédiu z minulého roka nazvanú „Po čom muži túžia“. Jedná sa o fantastickú komédiu, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil pán Langmajer a Anička Polívková. Je to vtipné nahliadnutie do ženského sveta i do sveta mužského, jednotlivé svety sa navzájom prelínajú a vtipne sa ukazuje, že to ani jedno pohlavie nemá práve jednoduché. Ak sa teda chcete zasmiať aj nad vami samotnými, túto českú filmovú komédiu vrelo odporúčame. 

Po strnisku bos 

Opäť trochu z iného súdka. Snímka Jana Svěráka z roku 2017 je jeden z najviac emotívnych, krásnych snímok, ktoré sa do kín vrhli v posledných rokoch. Ovšem už nielen kina, ale aj diváci televíznych obrazoviek mohli tento snímok vidieť počas vianočných sviatkov, kedy ho videlo skoro dva milióny divákov. 

Jan Palach 

Tento rok je to presne päťdesiat rokov od upálenia študenta Jana Palacha, ktorý týmto upálením chcel dať najavo nesúhlas s aktuálnym režimom a s dianím okolo neho. Pre mnohých bol Ján Palach blázon, pre iných to bol človek odvážny, ktorý sa ako jeden z mála nejakým spôsobom vzoprel režimu. Filmové spracovanie je veľmi, veľmi vydarené, potom odporúčame zhliadnuť Horiace ker, ktorý pojednáva o dianí po upálenia Jana Palacha. Filmový snímok nazvaný Jan Palach pojednáva o tom, čo bolo pred upálením.