Balkóny bez kvetov nemožno mať!

V živote každého z nás raz príde chvíľa, kedy sa odsťahuje do svojho vlastného bytíku, v ktorom bude žiť niekoľko rokov v prenájme. Väčšinou sa jedná o chvíľky, kedy sa absolventi maturít rozhodnú vstúpiť na pôdu vysokej školy a domov je bohužiaľ veľmi ďaleko. A tak sa teda dostávajú do veľkého mesta, v ktorom si užijú to svoje pravé študentské dobrodružstvo. Ďalší dôvod, kvôli ktorému sa sťahujeme, tak mnohokrát kvôli lepšie pracovné príležitosti. Vo veľkých mestách je predsa len o niečo viac pracovných príležitostí za lepšie peniaze.

Tiež zamilované páry sa raz rozhodnú opustiť svoje domácnosti a skúsi žiť na kôpke, vďaka čomu spoznajú, či sú alebo nie sú pre seba stvorení. Samozrejme by sme mali dbať tiež na to, že sa nemôžeme presťahovať len tak niekam. Mali by sme premýšľať nad tým, do akého bytu vôbec prídeme. Pre niekoho je dôležitá pekná kuchyne, pre iného zase balkón. Ak však nájdete byt s balkónom, je nutné, aby ste sa o neho dobre starali, pretože práve balkón je tá časť vášho domu, ktorú kdekto uvidí. Zamerajte sa teda na to, aby bol plný kvetov, na ktoré budete náležite pyšní.

Skúste to s klasickými muškátmi

Keď mu nepatríte práve k tým, ktorí sú najlepšími záhradníkov, skúste to s jednoduchými a nenáročnými kvetinami. Na jar sa rozhodnite určite pre primulky, ale tie sú vhodné skôr do domácnosti než na balkón. Navyše na ne bude veľa svietiť slniečko a to nie je práve najlepšia. Voľte ich teda určite do malých kvetináčov na okennú rímsu. Na balkón to skúste s nenáročnými muškáty. O ne sa totiž takmer nemusíte ani starať. Stačí ich sem tam zaliať a na zimu je len schovať a na jar zase ostrihať. V tomto sú oveľa menej náročné ako práve spomínané Primula. Tie síce hrajú všetkými rôznymi farbami, ale na druhú stranu sa jedná o krapet náročnejšie kytky, ktorým musíte nájsť vhodné miesto, inak sa im zrovna dariť nebude.