Ako by mala byť správne zariadená spálňa

Ak si aktuálne zariaďujete svoju spálňu, možno oceníte zopár praktických rád. Predsa len spálňa je miesto, kde budete tráviť veľkú časť svojho života, budete tu čerpať silu a energiu, budete tu spať a tiež sa tu prebúdzať, budete tu relaxovať, preto je nutné, aby ste sa v spálni cítili príjemne a dobre. S týmto pocitom sa však spája aj správne zariadenie spálne, s čím súvisí nielen samotné zariadenie, ale aj vymaľovanie. Poďme si preto povedať, ako na to, aby sme sa v spálni cítili príjemne, dobre a aby si sa nám v nej dobre spalo. 

Ako spálňu vymaľovať 

Začneme tým úplným základom, ktorým je vymaľovanie spálne. Pri výbere farby dbajte predovšetkým na to, že spálňa musí pôsobiť pokojným dojmom. Nesmie našu pozornosť nijako upútať, nesmie v nás vyvolávať nepríjemné pocity. Musí byť skutočne také farby, ktorá nás upokojuje a ktorá nás nechá v noci spať. 

Pri výbere farieb sa tak vyhnite pestrým tónom, predovšetkým zelenej, žltej alebo oranžovej farbe. Zakázaná je aj červená, pokiaľ ju teda nezkombinujete s nejakou inou farbou, ktorá vám bude príjemná. Zároveň dbajte na to, nech je farba, ktorú spálňu vymaľujete, svetlá. Aj to má vplyv na kvalitu nášho spánku a na jeho dĺžku. Príliš dlhý spánok nie je zdravý. 

Ako spálňu vybaviť 

Nábytok necháme na vás, vyberiete si ho podľa svojho gusta. Upozorňujeme na to, že aktuálne je populárny najmä masívny nábytok, ktorý zaujme a opticky vyplní spálni úplne dokonale. K tomu voľte aj masívne závesy, ktoré vás zachráni pred svetlom v čase, kedy nebude svetlo vítané. Masívne závesy však musí byť svetlu nepriechodné, väčšinou sú o niečo drahšie ako závesy do kuchýň či jedální. 

Čo sa týka vyplnenie múrov, odporúčame si zakúpiť viacdielne obrazy, ktoré perfektne vyplní prázdne steny nad posteľou alebo prípadne nad nejakou komodou či skríň. Platí však, že sa do spální hodí predovšetkým také obrazy, ktoré nie sú výrazné. Voľte teda obrazy krajiny alebo miest.