Čo vám vlastne pristane? Vaša postava napovie

Vybrať si ideálne oblečenie, ktoré človeku pristane a ktoré mu dokonale padne nie je práve ľahká úloha. Obchody sú plné na prasknutie a vybrať si jedny dobre padnúce džínsy – babo, raď. Našťastie si so sebou na každý nákup beriete obrovského pomocníka, ktorým je vaša postava. Len si teda nesmiete báť priznať, aký typ postavy je tým vaším.

obrátený trojuholník

Dominujú u vašej postavy prsia, chrbát a ramená? Ale zvyšok tela je útly ako doska, napríklad zadočkom sa zrovna chváliť nemôžete? Vašu postavu možno označiť za takzvaný obrátený trojuholník. Úlohou je, aby ste našli také kúsky, ktoré budú oplývať výstrihom, budú voľnejšieho rázu a nechajú nohy, aby vynikli.

Úlohou oblečenie je, aby pridalo na objeme na miestach, ktoré sa tým chváliť nemôžu, a ubralo tam, kde je toho viac než dosť.

obdĺžnik

Čiže chlapská postava. Vašej dominantou nie sú ani prsia, ani zadoček. Skrátka je postava taká jednotvárna, čo ale nie je zle. Aj pre vás sa nájdu na pultoch obchodov kúsky, ktoré dokážu lichotiť každej časti vášho tela.

Napríklad nohavice a sukne sú pre vás ideálne. Pamätajte ale na zakasanou tričko alebo košeľu, vďaka čomu dôjde k zvýrazneniu vášho pasu. Vôbec sa nebojte motívov, vzorov a farieb. Aj to pomôže k zvýrazneniu vašich partií.

hruška

Pomerne častým tvarom postavy je hruška čiže postava do tvaru hrušky. Väčšie boky, stehná a zadoček, naopak užšie pas. Presne tak možno túto figúru definovať. Že je to presne váš prípad? Potom vám pristanú voľnejšie nohavice, ktoré zadoček zamaskujú, sukne voľte v tmavej farbe.

Úlohou oblečenie je v tomto prípade jediné – pritiahnutie pozornosti k hornej časti tela. Upnutá tričká a presne také košele sú zásahom do čierneho.

jablko

Alebo je vaša postava skôr obrátená čiže nohy sú krásne štíhle, hornú časť tela ale lichotivá práve nie je? Ukážte preto svoje nohy, nechajte vyniknúť svoje poprsie, ale ideálne si kúpte voľnejšie tričká, aby ste zamaskovali väčšie bruško.