Podpätky ženy milujú. Lenže ako ich majú správne nosiť?

Aj keď sa vysoké podpätky označujú za tú najmenej pohodlnú obuv, napriek tomu ju pri rôznych príležitostiach nosia s naozajstným nadšením. Veď sa tomu nedá diviť – opticky predlžujú nohu a zvýrazňujú ženské prednosti. Skrátka a dobre je žena vďaka nim úplne neprehliadnuteľná, a to je presne ten efekt, ktorý nejedna žena chce docieliť. Lenže niektoré výrazne chybujú, čo sa podpätkov týka. Ako konkrétne?

Menšie veľkosti nezaručujú ľahšiu chôdzu

Niekoľko žien sa domnieva, že menšie veľkosti obuvi sú zárukou toho, že sa v nej bude lepšie chodiť. Predsa len nehrozí, že by sa topánky vyzúvali. Lenže menšie veľkosti naozaj nezaručujú ľahšiu chôdzu, naopak spôsobujú veľmi nepekný efekt, ktorý celkový vzhľad posúva značnou mierou dole a spoločne s ním sa znižuje aj hodnotenie od módnych kritikov.

Rovnako ako to ľuďom nepristane v oblečení, ktoré je mu malé, nebude to žene pristane ani na podpätkoch, ktoré sú taktiež menšie veľkosti.

Podpätky sa nakupujú až popoludní

Už ste počuli o tom, že každý človek má počas popoludnia o trochu väčšiu nohu? Je to tak. Na nákupy sa preto chodia vždy počas popoludňajších hodín. Tým predídete tomu, že by ste si kúpili topánku, ktorá by vám neskôr bola malá a tlačila vás, čo je pri podpätkoch niečo veľmi nepríjemné.

Úzke pásky? A naozaj ich toľko chcete?

V posledných rokoch sa záujem zvýšil o topánky s úzkymi pásikmi. Nakupujú sa podpätky, ktoré majú túto podobu zdobenia s veľkou obľubou a človek sa tomu ani nečuduje – veď na nohe vyzerajú naozaj pekne. Ak v nich chcete stráviť dlhú dobu, sú vhodnejšie alternatívy bez pásikov. Pásky totiž spomaľujú tok krvi do nohy a onedlho by z vašich nôh mohla byť poriadna brmbolca.

Platforma? Ideálny kompromis

Pokiaľ klasický ihličkový podpätok neprichádza do úvahy (či už z akéhokoľvek dôvodu), oplatí sa siahnuť po kompromise, ktorým je platforma. Tá ponúka trochu väčšiu stabilitu, čo predovšetkým ženy, ktoré na podpätkoch dlhú dobu nestáli, ocenia.