Trendy v kuchyni pre rok 2019

Premýšľate nad tým, že budete budúci rok investovať do novej kuchyne? To je skvelý nápad! Každá kuchyňa jedného dňa vypovie službu a vy musíte mať adepta, ktorý bude slúžiť ako jej náhrada. Žiadna kuchyňa nevydrží desiatky rokov, to si musíte uvedomiť. Ak už vaše kuchyne hromadí a túžia po výmene, doprajte jej to. V prípade, že sa rozhodnete pre novú kuchyňu, prinášame vám tipy pre budúci rok. Aké budú top trendy v kuchyni v roku 2019? 

Človek si hovorí, že sa nemôžu trendy meniť všade. Trebárs v takej kuchyni môžu zostať. Lenže opak je pravdou. Aj trendy v kuchyni sa mení a budú sa meniť aj budúci rok. V súčasnej dobe sa našťastie už vie, aké trendy v kuchyni budú pre rok 2019. A my vám prinášame pár pikantností. 

Čierne kuchyne sa nebojte 

Kým tento rok bol predovšetkým o jednoduchých, bielych minimalistických kuchyniach, budúci rok sa síce tiež ponesie v duchu minimalizmu, ale svet kuchýň sa skôr zameria na čiernu farbu. Nemusíte sa čiernej farby báť, stačí, keď ju skombinujete s drevom. 

Presne čierne kuchynskej linky s drevenou pracovnou doskou – to bude to, čo bude budúci rok obrovský hit a do čoho bude investovať nejedna domácnosť. 

Drevo si nájde cestu do nejednej domácnosti 

Keď už sme spomenuli drevené pracovné dosky, musíme sa pozastaviť nad drevenými kuchynskými linkami. Čuduj sa svete, ale práve rustikálny štýl sa dostane do kuchýň. Ak teda zvažujete investíciu do kuchynskej linky drevené, nebojte sa toho – práve s touto linkou zabodujete a presne takú linku vám bude každý závidieť. 

Drevo môžete kombinovať ešte s bielou farbou. Aj to je nestarnúci kombinácia, biela kuchyne s drevenými prvkami je istá inovácia, ktorá dom zútulnia a spríjemnia. U drevené kuchyne však dbajte na pravidelnú údržbu. Drevo je nutné hladkať, aby v krásnom stave zostalo čo najdlhšie. Samozrejme vždy záleží na tom, z akého konkrétneho dreva máte kuchyňu vyrobenú.